Китай явно готується до війні проти Тайваню у найближчі місяці, в тому числі працює над зміцненням фінансової системи, щоб захиститися від західних санкцій. Таку думку висловив фінансовий аналітик, менеджер хедж-фонду і член правління Китайського центру Гудзонівського інституту Дж. Кайл Басс, пише The Washington Times, передають Патріоти України.
"Я думаю, дуже ймовірно, що він (правитель Китаю Сі Цзіньпін – УНІАН) вторгнеться на Тайвань. Я не військовий стратег чи аналітик. Я фінансовий аналітик. Дивлячись на всі написи на тому, що я називаю Великою стіною, здається, що вона рухається в одному напрямку", — сказав Басс.
Аналітик вважає, що масштабна війна за Тайвань може спалахнути вже в найближчі 12-18 місяців. Свою оцінку він засновує зокрема на публічних заявах Сі Цзіньпіня, який, на думку Басса, з жовтня минулого року ясно сигналізує, що захоплення Тайваню є його пріоритетним завданням.
Басс стверджує, що щонайменше шість основних виступів Сі за цей час закликали китайців готуватися до війни. Також на підготовку КНР до війни вказують спроби змоделювати готовність китайської армії, реалізація ряду відповідних політичних заходів (видання партійних директив і нових законів) і ряд фінансових заходів, здійсненних в тому ж контексті.
Аналітик зазначає, що в останні місяці Китай зробив ряд кроків, щоб захистити свої доларові активи від руйнівних санкцій США, подібних до тих, які були введені проти Росії після її вторгнення в Україну. Зокрема Китай почав позбуватися американських цінних паперів, хоча саме зараз з точки зору прибутку їх вигідніше купувати, а не продавати.
Нещодавно Китай зробив кроки, щоб приховати від Заходу дані про економічну ситуацію в країні, що, за словами Басса, є ключовою ознакою підготовки Китаю до війни.
Крім того експерта турбує, що Пекін почав змінювати структуру своїх золотовалютних резервів, позбуваючись доларів і купуючи замість них золото. Тривожним сигналом Басс вважає зростаюче накопичення запасів зерна в Китаї, що може бути доречним при підготовці до війни.
Щоб утримати Китай від розв'язання війни, Басс пропонує США ввести руйнівні фінансові та економічні санкції прямо зараз.
На його думку, відключення Китаю від міжнародної системи розрахунків за фінансовими транзакціями, відомої як SWIFT, зруйнує орієнтовану на експорт економіку Пекіна. За його словами, Китай повинен бути попереджений про те, що в разі вторгнення на Тайвань всі китайські державні підприємства і банки будуть заблоковані в SWIFT, що призведе до зупинки внутрішньої економіки протягом місяця.
Масована ракетна атака Росії проти України в ніч на 6 квітня виглядала дещо неузгодженою і, мабуть, просто пішла не за планом. Таку думку висловив авіаційний експерт Костянтин Криволап, передають Патріоти України. Він зазначив, що початок ракетної атак...
"Поки країна продовжує захищатися та стікати кров’ю, на Банковій активно займаються підготовкою до виборів. "Підготовка до онлайн-виборів не ведеться і не планується": чесно дивлячись в очі сміливо заявляє Михайло Федоров. Але чомусь лише він та близьк...