Люди, не ганьбіться, не пишіть про Київ, що в 50 разів більший за Париж, - журналіст

"Нарешті дійшли руки виступити проти однієї фальшивки. Оскільки вона регулярно виринає в стрічці й багаторазово перепощується - може хоч мої френди побачать цей допис і не потраплять в пастку. Отже", - пише журналіст Павло Бондаренко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Напевне доводилося бачити в стрічці таке:

"В 11 столітті Київ був найбільшою столицею в Європі, у 10 разів більшим за Париж та у 50 разів більшим за Лондон.

На фасадах Софії Київській зображені чотири королеви: Франції: Анна, Угорщини - Анастасія, Норвегії, а потім Данії - Єлизавета, Англії - Агата".

І далі за текстом, про те, як та Агата була засновницею ледь не всіх королівських родин; що від неї походять король Ричард Хоробре Серце та шотландська королева Марія Стюарт. І на закуску про те, як більшовики хотіли підірвати Софію Київську, але французи, дізнавшись про це, поставили ультиматум, аби храм не чіпали, бо в ньому зображення їхньої королеви.

Бачили таке? Так от.

Все це маячня. Були в св. Софії Київській? Де ви там на фасадах якихось королев бачили? Той, хто збацав цей текст від неграмотності фасад з фрескою, на якій зображено княжу родину, плутає. До того ж останні дослідження дають підстави говорити про те, що на тій фресці не родина Ярслава Мудрого (в т. ч. його дька Анна, майбутня королева Франції), а родина Володимира Великого.

Ідемо далі.

В ХІ ст. кількість населення Лондона - близько 15 тисяч. То що, виходить, Київ мав 750 тисяч, якщо вірити автору того витвору? І від Парижу Київ не міг бути вдесятеро більшим, бо ще в VІ ст. це місто нараховувало близько 20 тисяч населення.

Хто такий Ричард Хоробре Серце я не знаю. Можливо, автор опусу мав на увазі знаменитого Ричарда Лев`яче Серце й переінакшив навіщось прізвисько, не підозрюючи, що Ричард отримав його від арабів не за хоробрість, а за жорстокість. А серед своїх придворних і підданих за життя він був відомий як Ричард Так і Не так - за те, що часто змінював свою думку.

В усякому разі він не був нащадком Агати, бо це зовсім інша династія (Агата належала до Весекської, а Ричард - до Плантагенетів). І Марія Стюарт теж з абсолютно іншої династії.

Взагалі походження королеви Агати точно не відоме, і те що вона була чи то донькою Ярослава Мудрого чи то Володимира Великого, чи то племінницею когось з них - це лише нічим не підтверджена гіпотеза, поряд з кількома іншими (німецька, болгарська, угорська).

І да - історія про те, як "ультиматум Франції" врятував св. Софію Київську є нічим більшим ніж історичною легендою, байкою. Красивою, драматичною, героїчною, романтичною, але не більше.

Тому не треба себе ганьбити, перепощуючи відверті нісенітниці. Давня наша історія і без того дуже красива й унікальна. В ній є все: справжні, а не вигадані драматизм, героїзм, краса, романтика і навіть дуже багато таємних сторінок, історичних детективів, аби ще натягувати зверху подібне".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Найтяжчі півроку війни вже позаду: Путін зараз блефує. Росіяни на максимумі своїх можливостей - Євген Дикий про ультиматуми Кремля та його справжні наміри

четвер, 20 червень 2024, 23:55

Росіяни наразі на максимумі своїх можливостей на фронті.. А можливості України тільки починають розгортатись. Про це сказав колишній командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий в ефірі Radio NV. "По дуже багатьох ознаках, які складаються у загальну ка...

Коля Оболонський згадав лихі 90-ті? У Дніпрі охорона нардепа Тищенка напала на ветерана війни, котрий гуляв з малою дитиною

четвер, 20 червень 2024, 23:27

У Дніпрі група міцних молодиків напала на колишнього бійця спеціального підрозділу Kraken Дмитра "Сина" Павлова, коли той гуляв із дитиною. У соціальних мережах пишуть, що до цього причетна охорона народного депутата Миколи Тищенка, з яким Павлов поспе...