Однією з найперших версій, яка з’явилася під час незвичайного геомагнітного явища ввечері 5 листопада, стали чутки про унікальне аналоговнєтне "вундерваффе" росіян, які вони поширювали через різноманітні комунікаційні канали. Чому щоразу РФ намагається використовувати такі ситуації на свою користь, пише інформаційно-консалтингове агентство Defense Express, передають Патріоти України.
Отже, полярне сяйво, яке можна було бачити в багатьох регіонах України в ніч із 5 на 6 листопада цьогоріч, — це дійсно унікальне явище, але воно цілком природне та не залежить від фантазійних мрій росіян відносно зразків власної суперзброї чи технологій.
"Після того, як в Україні й інших країнах Європи, зокрема Польщі, було помічено північне сяйво, в РФ знову завели платівку про те, що ніби так працює якесь чергове аналоговнєтне російське вундерваффе, зокрема "Пересвет", — розповідають експерти агентства.
Defense Express нагадує, що саме на роботу "Пересвета" намагалися списати появу над російським Бєлгородом у торішньому жовтні світлових стовпів, які є хоч і відносно рідкісним, але, тим не менш, теж "цілком природним атмосферним явищем".
Комплекс "Пересвет", за офіційною інформацією, є комплексом засліплення супутників оптичної розвідки лазерним променем. Тож його роботу ще можливо видати за світлові стовпи. Проте полярне сяйво, стверджують експерти, взагалі важко прив'язати до цих "диво-машин".
"Тому також в РФ почали поширювати чутки, що, мовляв, це робота зовсім іншого "вундерваффе", наприклад надпотужних станцій РЕБ. Але на практиці штучне полярне сяйво утворювалося лише під час випробувань ядерної зброї в ближньому космосі у 50-х роках", — нагадують фахівці.
Малопомітні ефекти, схожі на полярне сяйво, спостерігалися під час наукових експериментів із інжекцією електронів у ближньому космосі. Це відбувалося, за інформацією експертів, під час радянського проєкту "Зарница", проведеного спільного з Францією в 1970-х роках. Жодної з цих технологій учора, 5 листопада, ані будь-коли раніше РФ не проводила, запевняє Defense Express.
"І штучні полярні сяйва не утворювалися ані під час роботи надпотужних загоризонтних РЛС, ані під час роботи будь-яких інших радіотехнічних засобів", — уточнюють експерти.
Появу полярного сяйва над Україною фіксують уже мінімум вдруге за рік: 24 квітня та 5 листопада, що в обох випадках пояснюється дійсно потужними геомагнітними бурями.
Однак полярне сяйво в південних районах, на думку спеціалістів, насправді не є чимось, що відбувається в історії людства вперше.
"Наприклад, у 1859 році сталася найпотужніша геомагнітна буря, відома як Керрінгтонська подія, під час котрої північне сяйво було видно над більшою частиною світу, зокрема й над тропіками — Кубою, Ямайкою та Гавайськими островами", — підкреслює агентство.
Однак це не заважає росіянам намагатися прив'язати цілком природні явища виключно до нікому невідомої, надсекретної та аналоговнєтної зброї, зазначають військові оглядачі.
Танк Т-90М "Прорив", який вважається російською гордістю та нібито не має аналогів у світі, заплутався у дроті та заглох. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив український журналіст Юрій Бутусов, оприлюднивши відповідне відео від підрозділу "Лелека...
Безпілотники атакували Таганрог, Ростовської області РФ, через що у місті оголосили режим надзвичайного стану. Про це у середу, 2 квітня, повідомляють російські ЗМІ та Telegram-канали. . "Безпілотники атакували Таганрог - пошкоджено житлові будинки. М...