До теракту в "Крокус Сіті Холл" у Москві, імовірно, причетна філія ІДІЛ під назвою "Ісламська держава – провінція Хорасан", або ІДІЛ-К. Росія – її затятий ворог з часів війни в Чечні, а також через конфлікт у Сирії. Від імені цієї організації було вчинено низку терактів у різних країнах, зокрема в Ірані, Пакистані, Афганістані. А в останні два роки ІДІЛ-К зосередилася саме на РФ, озвучуючи власні претензії до Москви та безпосередньо диктатора Володимира Путіна. Детальніше про діяльність ІД "Хорасан" та про те, що угруповання має проти Кремля, читайте в матеріалі, який Патріоти України пропонують вашій увазі.
ІД "Хорасан" причетна до терактів у РФ
До теракту в концертному залі "Крокус Сіті Хол" під Москвою причетна саме ІДІЛ-К, або ІД "Хорасан". Її бойовики діють здебільшого в Афганістані та сусідніх країнах, зокрема в Таджикистані, громадян якого затримали в РФ за підозрою в причетності до масового вбивства, пише Reuters з посиланням на посадовців США.
На думку експертів, теракт у "Крокусі" міг бути здійснений саме через те, що ІД "Хорасан" виступає проти Путіна в останні роки. "Останні два роки ІДІЛ-К була зосереджена на Росії, часто критикуючи Путіна у своїй пропаганді", – сказав Колін Кларк із дослідницької групи Soufan Centre (Вашингтон).
Своєю чергою Майкл Кугельман з Вашингтонського центру Вільсона зауважив, що ІД "Хорасан" "вважає РФ співучасником діяльності, яка регулярно пригнічує мусульман", і додав, що до складу ІДІЛ-К також входить низка центральноазіатських бойовиків, які мають власні претензії до Москви.
Крім того, РФ є затятим ворогом ІД "Хорасан" з часів війн у Чечні, а також у Сирії, де ЗС РФ бомбардували позиції ІДІЛ від імені режиму Башара Асада.
Варто зауважити, що ІДІЛ-К, імовірно, причетна і до іншого нещодавнього інциденту в РФ. 2 березня в місті Карабулак (Інгушетія) сталася перестрілка між спецназом ФСБ та бойовиками, у регіоні оголошували режим контртерористичної операції. Днями росЗМІ, посилаючись на джерела, заявили, що в Інгушетії затримано понад 30 посібників бойовиків "Ісламської держави".
Більш того, терористи ІД "Хорасан" після того, що сталося в "Крокусі", анонсували новий теракт у Росії, пригрозивши особисто Путіну, повідомляють іранські ЗМІ. Плакат-звернення бойовиків з'явилося на тлі новин про те, що російські силовики катують підозрюваних у нападі.
"Усім диким росіянам, зокрема Путіну! Остерігайтеся! Не думайте, що в нас нема можливості помститися вам за наших полонених братів... Ми завдамо вам такого удару в голову, щоб запам'ятали всі покоління... Чекайте дуже важких, смертельних, кривавих, болючих, пекельних та руйнівних ударів. Дуже скоро!" – заявили терористи.
Чим відомий ІДІЛ-К
Своєю назвою ІД "Хорасан" (Islamic State – Khorasan Province) завдячує історичному регіону Хорасан, який включав частини Ірану, Туркменістану та Афганістану. Організація виникла в східному Афганістані наприкінці 2014 року та швидко уславилася як надзвичайно жорстоке угруповання.
Мета ІДІЛ-К – дестабілізувати, повалити та витіснити існуючі уряди в регіоні Хорасан і сторити халіфат (ісламська теократична держава)у Південній та Центральній Азії, керований суворою інтерпретацією шаріату.
Донедавна ІД "Хорасан" була однією з найактивніших регіональних філій, але кількість бойовиків зменшилася після 2018 року через втрати в боях з Талібаном та силами США в Афганістані.
Інші теракти ІДІЛ-К у світі
Раніше цього року США перехопили повідомлення, що підтверджують причетність ІДІЛ-К до подвійних вибухів Ірані, унаслідок яких загинули більше сотні людей.
2021 року ІД "Хорасан" взяв відповідальність за масштабну атаку на міжнародний аеропорт афганської столиці Кабула, коли загинули 13 військових США і десятки мирних жителів під час евакуації після приходу до влади Талібана.
У вересні 2022 року бойовики цієї групи були відповідальні за теракт у посольстві Росії в Кабулі.
А в березні 2024 року старший генерал США на Близькому Сході заявив, що ІД "Хорасан" може атакувати інтереси Америки та Заходу за межами Афганістану.
Окрім того, минулого тижня в Німеччині було заарештовано двох громадян Афганістану, які, попередньо, є членами ІДІЛ-К і готували збройний напад на парламент Швеції.
Від імені ІДІЛ-К діяв також імовірний терорист таджицького походження, якого підозрюють у плануванні атаки на Кельнський собор та собор Святого Стефана у Відні.
Низка державних підприємств Білорусі займається серійним виробництвом снарядів для російської армії. Про це йдеться у розслідуванні організації BelPol, передають Патріоти України. За даними розслідувачів, серед підприємств, які займаються виробництвом ...
Більшість посадовців з команд як чинного президента США Джо Байдена, так і Дональда Трампа, інавгурація якого відбудеться 20 січня, кажуть, що російські війська залишаться на українських територіях, які нині окуповані. Про це в неділю, 19 січня, пише T...