Майже фантастика: Учені створили 3D-ручку, яка друкує стволовими клітинами

За допомогою біоручкі з легкого медичного пластику лікарі будуть друкувати живі клітини прямо на пошкоджених м'язах, кістках і сухожиллях.

3D-ручка, що друкує стовбуровими клітинами. Фото від "Популярная Механика"Команда Центру медичних досліджень Айкенхеда в Австралії успішно протестувала свою останню розробку - 3D-біоручку, в якій використовуються картриджі зі стовбурових клітин. Про дивний винахід дізналися Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Біоручка виготовлена з легкого медичного пластику і титану. Чорнило складається з суміші стовбурових клітин і гідрогелю, який, в свою чергу, виготовлений з желатину і гіалуронової кислоти. Суміш обробляється за допомогою малопотужного ультрафіолетового випромінювання.

Під час експерименту біочорнила використовували для створення хрящової тканини. Таким чином, дослідникам вдалося вилікувати пошкоджене коліно у вівці.

«Тип хряща, який ми надрукували, перевершив всі інші стандартні варіанти, які ми також випробували на вівцях», - говорить один з творців пристрою Клаудіа Ді Белла.

Дослідники вважають, що біоручка в майбутньому буде застосовуватися при лікуванні остеоартрозу - лікарі зможуть друкувати живі клітини прямо на пошкоджених м'язах, кістках і сухожиллях.

Успішні тести на вівцях - хороший крок до поширення технології в медичній сфері. Крім того, 3D-біоручка проста у використанні, а значить, хірургам не буде потрібно багато часу, щоб навчитися справлятися з нею.

«З новим інструментом відновлення хрящової тканини може стати легкою, майже стандартною операцією», - зазначає Ді Белла.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. Батьківська мудрість: Чоловік щороку дарував синові віскі, але забороняв його відкривати. Через 28 років той зрозумів чому

вівторок, 18 травень 2021, 15:00

Батько не плутав назви пляшок і дарував те, що треба. Меттью Робсон - 28-річний житель англійського міста Тонтон - народився в 1992 році і на свій перший день народження отримав від батька Піта Робсона (родом з Шотландії) досить незвичайний подарунок -...

"Кличко-старший бросил перчатку Зеленскому. Кличко-младший может стать опасным конкурентом Зеленского на президентских выборах", - Бутусов

вівторок, 18 травень 2021, 14:37

"Пожалуй, впервые Кличко за период своего мэрства открыто вступил в конфликт с самим президентом. К каким последствиям это может привести? Заявление Кличко - это ответ на 60 обысков правоохранительных органов по структурам мэрии и у друга мэра Артура П...