Команда Центру медичних досліджень Айкенхеда в Австралії успішно протестувала свою останню розробку - 3D-біоручку, в якій використовуються картриджі зі стовбурових клітин. Про дивний винахід дізналися Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Біоручка виготовлена з легкого медичного пластику і титану. Чорнило складається з суміші стовбурових клітин і гідрогелю, який, в свою чергу, виготовлений з желатину і гіалуронової кислоти. Суміш обробляється за допомогою малопотужного ультрафіолетового випромінювання.
Під час експерименту біочорнила використовували для створення хрящової тканини. Таким чином, дослідникам вдалося вилікувати пошкоджене коліно у вівці.
«Тип хряща, який ми надрукували, перевершив всі інші стандартні варіанти, які ми також випробували на вівцях», - говорить один з творців пристрою Клаудіа Ді Белла.
Дослідники вважають, що біоручка в майбутньому буде застосовуватися при лікуванні остеоартрозу - лікарі зможуть друкувати живі клітини прямо на пошкоджених м'язах, кістках і сухожиллях.
Успішні тести на вівцях - хороший крок до поширення технології в медичній сфері. Крім того, 3D-біоручка проста у використанні, а значить, хірургам не буде потрібно багато часу, щоб навчитися справлятися з нею.
«З новим інструментом відновлення хрящової тканини може стати легкою, майже стандартною операцією», - зазначає Ді Белла.
На відміну від української системи протиповітряної оборони, яка «фільтрує» дрони-приманки типу Гербера і не витрачає на них дефіцитні ракети, росіяни збивають усі українські безпілотники саме ракетами ППО. Тож ідея «перевантажити» російську ППО у відпо...
Вдень у суботу, 12 липня, російські канали повідомляли про те, що безпілотник впав на дах арени в Бєлгороді. Писали про загоряння та пошкодження покрівлі, передають Патріоти України. Російський Telegram-канал BAZA писав, що в результаті падіння БпЛА по...