Матюки як засіб від болю: Нецензурні слова допомагають підвищити больовий поріг, - вчені

При цьому інші слова-замінники нецензурних такого ефекту не мають.

Схоже, лаятися може бути корисно. Дедалі більше досліджень демонструє, що за правильних обставин просто вимовляти "заборонені слова" вголос допомагає зменшити біль. При цьому інші слова такого ефекту не мають, повідомляють Патріоти України.

Про нове дослідження, опубліковане в Frontiers in Psychology, Science Alert. Як і чому нецензурні слова притуплюють почуття болю - невідомо. Більша частина гіпотез при цьому належить одному науковцю - британському психологу Річарду Стівенсу.

З усім тим, те, що відкрив Стівенс, безумовно, дуже цікаво. Трохи понад десять років тому він та його команда виявили: якщо люди занурюють руку в крижану воду, то проста лайка дозволяє учасникам відчути менше болю і довше його терпіти.

Також спостереження виявили, що переваги цього ефекту пов'язані з тим, як часто люди матюкаються у звичайному житті. Чим більше лаються - тим менший ефект. Схоже, знеболювальний ефект пов'язаний і з іншими подібними дивацтвами. Лайка, показують дослідження, може робити людей сильнішими, а табуйовані жести, замість матюків, також можуть зарадити, коли людина відчуває біль.

Тепер, у своїй останній роботі на цю тему, Стівенс та його колега Оллі Робертсон дослідили, що станеться, якщо під час експерименту з крижаною водою використовувати звичайні слова або вигадані матюки. У новому експерименті 92 учасники занурювали руку у холодну воду, температуру якої тримали на рівні 3–5 ° C, доки піддослідний міг витримати це. Під час цього неприємного випробування дослідники фіксували частоту серцевих скорочень, а учасники повторювали одне з чотирьох слів кожні три секунди.

Ці чотири слова: звичайний матюк "f*ck"; нейтральне слово та два вигаданих лайливих слова, розроблені спеціально для експерименту.

Першим вигаданим було "fouch" - воно мало викликати емоційний відгук.

Друге - "twizpipe", яке мало бути кумедним.

Попри те, що нова лайка, була вигадана так, щоб частково нагадувати справжню, особливого ефекту вона не мала. Принаймні, з погляду ефекту знеболення. Результати підкріплюють попередні дослідження Стівенса, і вказують на те, що звичайна лайка зменшує сприйняття болю.

Під час цього експерименту вигукування слова "f*ck" було пов'язане зі збільшенням порогу болю на 32% та підвищенням терпимості до нього на 33%.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Патріотизм - позиція душі": Українська тенісистка жорстко висловилась про Росію та війну на Донбасі

вівторок, 14 липень 2020, 6:50

Споортсменка розповіла про свою громадянську позицію. "Ніколи не хотіла змінювати громадянство. Вважаю, такий крок невірним в житті, особливо, якщо ти – відома людина або можеш потенційно нею стати і представляти країну в світі. Не хочу засуджувати дії...

"Четвертый шанс России вырваться из болота", - Аnti-colorados

вівторок, 14 липень 2020, 6:24

На Росії вперше за той час, що минув після розвалу совка, вдалося нехай поки і боязке, але головне - стихійне повстання. Там люди вперше відчули смак самоорганізації. Про це у своєму блозі пише Аnti-colorados, передають Патріоти України. Далі - мовою о...