Москва може багато втратити в Судані, якщо стане не на ту сторону, - західні ЗМІ

Російська ПВК "Вагнер" роками намагалася встановити тісні взаємозв'язки з силами безпеки Судану, аби згодом використати це у своїх цілях. Зокрема, для укладання вигідних угод щодо зброї чи видобутку золота. Російські найманці роками співпрацювали зі сторонами влади в Хартумі, проте тепер ці сторони воюють. Тож якщо Москва обере не той бік, це може обернутися серйозними наслідками для неї. Про це повідомляє Washington Post, передають Патріоти України.

Раніше "Вагнер" забезпечував Судан військовою технікою, проводив навчання для сил безпеки та консультував членів уряду. Про це стало відомо через витік секретних документів розвідки США.

"Але спалах інтенсивних бойових дій між силами на чолі з конкуруючими суданськими генералами, які сколихнули країну і забрали життя щонайменше 400 людей, поставив Москву і найманців, пов’язаних з Кремлем, перед нагальною дилемою. Вони можуть багато втратити, якщо стануть не на ту сторону", – повідомляє Washington Post.

Як розповідають у виданні, якщо Росія залишиться осторонь конфлікту і не підтримає одну зі сторін, розпад Судану буде серйозним потрясінням для неї. Оскільки союз цих двох країн, вороже налаштованих до Заходу, дав Москві перспективу створення стратегічної російської військово-морської бази на Червоному морі в Порт-Судані. Зокрема, питання бази обговорював із місцевими лідерами міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, коли відвідував Хартум. Згідно з витоком документів, Кремль хотів, щоб будівництво бази завершилося до кінця 2023 року.

У конфлікті у Судані генерал Хемедті протистоїть генералу Абделю Фаттаху аль-Бурхану, який очолює Збройні сили Судану та був фактичним главою держави.У 2021 році вони об'єдналися під час державного перевороту, який повалив спільний цивільно-військовий уряд. Проте між сторонами виникли суперечки щодо розподілу влади.

Наразі не підтверджено, що російські найманці беруть безпосередню участь у військовому конфлікті у Судані. Проте, як свідчать анонімні джерела видання, російські ПВК можуть підтримувати Сили швидкої підтримки (RSF), які очолює генерал Хемедті. Як йдеться у статті, лівійське ополчення, яке тісно пов'язане з ПВК "Вагнер", надсилало для RSF щонайменше 30 танкерів з паливом і щонайменше одну партію військового постачання.

Так, за словами західного дипломата, який уважно стежить за подіями у Судані, Росія також може багато втратити, якщо озброїть не ту сторону конфлікту. Зокрема, наразі RSF виглядає слабшим за армію супротивника, яка має повітряну силу, якої не вистачає силам Хемедті, стверджує експерт.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

110 років із часу боїв на горі Маківка: Як січові стрільці змусили росіян відступати

вівторок, 29 квітень 2025, 15:59

110 років тому, з 29 квітня до 4 травня 1915-го, Українські Січові Стрільці боролися за гору Маківка з російськими військами під час Першої світової війни. Ті бої за Маківку стали одними з найвідоміших і найславетніших сторінок в історії легіону Україн...

"Це реально план, графік": Військовий експерт розповів, як ЗСУ обирають цілі для ударів по Росії

вівторок, 29 квітень 2025, 15:45

Україна має список всіх обʼєктів оборонної промисловості на території Росії, про що раніше повідомляв і очільник ГУР Кирило Буданов. Про це розповів військовий експерт Євген Дикий, розповідаючи про те, як Україна обирає цілі для ударів по Росії, переда...