Українське підприємство "Антидрон Україна" анонсувало випуск експериментальної рушниці, яка здатна придушувати смертоносні російські БПЛА "Ланцет". Інформація про це з'явилася на сторінці в Facebook.
За словами розробників, потужний засіб радіоелектронної боротьби слід застосовувати в парі з оператором, оснащеним аналізатором і направленою антеною, який моніторитиме ефір на наявність характерних "ріжків" радіочастот і визначатиме напрямок польоту "Ланцета". Після цього військовий може застосувати антидронову рушницю і придушити канали управління БПЛА, щоб останній впав на землю або повернувся до місця запуску.
"Ми зібрали експериментальну рушницю якраз для протидії "Ланцетам", — підкреслили виробники. Поки що вони вказують тільки на деякі технічні особливості розробки, обіцяючи всю інформацію опублікувати дещо пізніше.
Крім того, у пристрої передбачено порт підключення зовнішніх акумуляторних батарей, які подовжують час роботи на 3-4 години.
Як пише "Суспільне", підприємство "Антидрон Україна" розташоване в Мукачеві Закарпатської області. Це ініціатива місцевого жителя Сергія Герасимюка, який разом із партнерами налагодив виробництво необхідної для ЗСУ техніки.
Особливість антидронових рушниць насамперед у тому, що в їхню ціну виробники закладають тільки вартість деталей. Починаючи з травня 2022 року, Герасимюк відправив на фронт понад 100 одиниць.
"Не буду говорити, чию рушницю ми розбирали, вивчали все, спробували. Влітку в мене була своя перша зібрана рушниця. Пройшли всі етапи, навчилися на помилках, щось спалили, щось не так зробили. А вже в жовтні виникла ідея робити це масово, бо попит зростав", — розповів Герасимюк.
За його словами, антидронові рушниці виготовляють лише три людини: одна працює тільки з акумуляторами, а дві інші роблять усе інше. Очільник виробництва додав, що він сам контролює якість збору військової техніки, зв'язується із замовниками та відправляє антидронові рушниці. Замовляють їх у жителя Мукачева як самі бійці ЗСУ, так і волонтери.
Виробництво Герасимюка займається виготовленням двох типів рушниць, які допомагають боротися з російськими дронами. Перший із них — це антидрон "C-Vog".
Другий варіант виробленої техніки — це антидрон "C-Vog Max".
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...