"На мене завели карну справу через проукраїнські публікації в соцмережах. Був обшук, арешт. Допит", - сержант Коновалов з Луганщини

Єгор Коновалов народився у Довжанську, але ментально зараз відчуває себе пов'язаним зі Львовом.

Єгор Коновалов. Фото: соцмережі.Три роки життя на окупованій території; арешт, втеча до Львова; добровільна служба в армії і важке поранення - Патріоти України пропонують вам прочитати історію 23-річного жителя Луганщини, який вибрав Україну.

Я родом зі Свердловська, тепер Довжанськ ( місто в Луганській області). Зараз це окупована територія. Мій батько працював у міліції і загинув, коли мені було три роки. Мама була медиком, працювала на швидкій допомозі. Вона померла у 14-му році. У неї була онкологія. Але на той момент через військові дії не було змоги лікуватися в Луганську. Ми втратили час – і не вдалося її врятувати. Після цього я жив з бабусею до 17-го року. Вона вже теж померла.

Вчився в медичному коледжі. Але не закінчив, хоча залишалося всього пів року, бо виїхав з міста. На мене завели карну справу через проукраїнські публікації в соцмережах. Був обшук, арешт. Допит. Фізично мене ніяк не катували, лише погрожували електрошокером. Я розумів, що заради збереження свого життя, не варто показувати свій радикалізм - прикинувся дурнем, нібито не становлю якоїсь серйозної загрози. В результаті мене відпустили під підписку про невиїзд, бо не знайшли нічого компрометуючого, типу вибухівки або патронів. Я бачив, як людей саджали за подібні дії і позицію, – і зрозумів, що поки не пізно, треба виїжджати з міста. У мене був приватний будинок - залишив його не жалкуючи, бо власна свобода, в тому числі і поглядів, набагато дорожча за матеріальні речі.

Спочатку намагався проїхати через Станицю Луганську, але там з українського боку потрібна була перепустка СБУ, у мене її не було, а чекати, поки зроблять небезпечно. Не знаю, як зараз, а на момент 17 року, що з нашого, що з боку сепаратистів, була достатньо дірява система контролю – і я знайшов, як виїхати через інші населені пункти на територію підконтрольну Україні.

Щодо моєї проукраїнської позиції - мене завжди цікавила історія, філософія, тобто гуманітарні науки і, на щастя, вистачило інтелекту розібратися що до чого. Хоча я не можу сказати, що на момент 14 року на 100% був людиною правильних поглядів. Я займався рукопашним боєм. І ще коли все тільки почалося, усю нашу секцію примусово виганяли на певні акції. Мені на той момент було 17 - і дуже соромно, що тоді, ще не повністю розуміючи, що до чого, брав участь у цьому. Хоча ані проросійських, ані ватних поглядів у мене не було ніколи.

Я розумів, наскільки сильно у нас працює проросійська пропаганда. Це відчувалося і задовго до війни, а після окупації тим більше. Взагалі, я людина правих поглядів - і мені було огидно жити в такій обстановці. Чимось це все нагадувало КНДР або Радянський Союз: примусові акції, інформаційна однобокість.

Коли стало ясно, що я втік, проти моїх друзів і родичів (у мене є тітка по батьку) були репресії. Їх викликали на допити в так зване МДБ "ДНР", з деякими друзями поводилися досить жорстко, але усі залишилися живі. З тих пір, заради їхньої ж безпеки, я обірвав контакти з усіма, хто там залишився.

Спочатку я приїхав у Дніпро. Звідти подався до Львова. Мені завжди дуже хотілося потрапити в це місто, вважаю його культурною столицею України. Коли приїхав, сподобалось більше, ніж я очікував. Жив там на певні збереження, бо ні знайомих, ні друзів, які могли б чимось допомогти, на той момент не було. Окупований схід і туристичний Львів – це великий контраст. Зовсім різні люди, ментально. У Львові - привітніші, мудріші. Я б не хотів "кидати камінь" в бік моєї малої батьківщини, але це так. Можливо, на сході свій великий слід залишила Російська Імперія і Радянський Союз, що зіпсувало ментальність в бік якогось монгольського каганату. Оскільки я майже ніде не бував, Львів мене ще й вразив своєю архітектурою.

Поживши місяць цивільним життям, я вирішив іти воювати. Бо мої націоналістичні погляди треба було підкріпити діями, щоб це не було пустодзвонством. І взагалі, чоловік має брати участь у такій справі, як війна у власній країні. У мене був вибір піти на солдатську посаду у 80 бригаду або на сержантську у 72. Зупинився на другому варіанті. Але потім жалкував, що не вибрав десант – завжди хотів пострибати з парашутом. Контракт підписав на три роки. Це було в кінці 2017 року.

Провів 5 місяців в учебці, а потім потрапив на другу лінію командиром відділення, проте для мене це було зовсім не цікаво і ніякої користі я від себе не бачив. Кумедним і водночас дуже прикрим було те, що радянське мислення деяких командирів призводило до абсурдних ситуацій, з якими мені не хотілося миритися. Наприклад, обкласти триногу для антени супутникового зв'язку мішками з піском, а потім для маскування фарбувати їх зеленою фарбою, при тому що вони лежать на сірому асфальті – вважалося "важливою" задачею. І їх було чимало.

З власної волі я перевівся на першу лінію, в другий батальйон, як перший бойовий медик механізованої роти, бо мав досвід у медицині. Стояли ми в Попаснянському районі, під селом Калинове. Прослужив там недовго, і звісно, були моменти, коли страшно, але таке явище, як війна, я сприймаю цілком нормально. Пройти її – абсолютно природна річ, це загартовує характер. Я маю на увазі людину, яка морально готова до такого. А теорія абсолютного пацифізму суперечить людській сутності. Тим більше, коли ми відстоюємо власну свою свободу і територію . І вважаю, що з нашого боку не було достатньо агресивних бойових дій, щоб відбити своє. Росія – це країна, яка не має ніяких принципів або військової честі, тільки імперський шовінізм. І яка, на мою думку, ніколи не зупиниться. Якісь домовленості з ними – це хибний шлях. Як казав Отто фон Бісмарк: "Договір з Росією не вартує навіть того паперу, на якому його написано".

16 січня 2019 року, під час виходу бригади з сектору ми потрапили під односторонній обстріл російських військ ПТУРом. Найцікавіше, що після виходу я мав відправитися в сержантську медичну учебку, але не судилося, бо зазнав поранення. Ракета влучила майже нам під ноги. Не вистачило буквально 30 хвилин, щоб вийти із сектора. Поранило 10 чоловік - я був найважчим. Дуже сильна крововтрата, десь наполовину перебило ногу. Ліву теж посікло. Сильна контузія. Дуже пошкоджений торс. Гемоторакс з одного боку - це крововилив у плевральну порожнину, і пневмоторакс з іншого – це заповнення плевральної порожнини повітрям. Травма голови – тепер не чую на праве вухо. Але я вважаю, що легко відробився, бо коли проходив реабілітацію, познайомився з хлопцями, у яких не було рук, або які втратили зір. На мою думку, це набагато страшніше, ніж те, що трапилося зі мною.

Як мені потім розповідали,у мене було дві клінічні смерті. Але в цілому мені пощастило з самого початку, коли дуже оперативно спрацювала медична служба, за що я їм дуже дякую. Як казали хлопці, медики прибули в межах 5-10 хвилин. Відвезли в Попасну. Потім евакуювали санітарною авіацією в Харків, а після цього в київський військовий медичний шпиталь. Саму ампутацію зробив на той період головний хірург ООС Костянтин Віталійович Гуменюк. А ще на полі рятував мене Андрій Яценко, мій колега, теж бойовий медик роти.

Коли я отямився і усвідомив, що без ноги, звісно, спочатку думки були не найкращі. Але я швидко прийшов у норму, побачивши кількість людей, які мені допомагали. У мене не було ані фантомного болю, ані якихось сильних депресій. Я прекрасно розумів, що пішов воювати з власної волі і усвідомлював усі ризики, які з цим пов’язані. Тому морально був готовий до такого. Плюс, не знаю, як зараз, а в 2019 році, ще до виборів була велика підтримка поранених бійців з боку держави. Мені зробили понад 20 операцій. У шпиталях пробув 10 місяців. І хоча я чув різні відгуки від хлопців про медицину, мені все робили на найвищому рівні.

Протезування було теж за рахунок держави. Попри те, що усе якісно, у мене є деякі проблеми з ходінням - глибокі шви заважають нормально носити протез. І цього літа треба буде зробити косметичну операцію.

Коли я повернувся до Львова, вступив до медичного інституту імені Данила Галицького. Провчився вже рік, живу в гуртожитку. Поки що ми вивчаємо загальну медицину, а взагалі, я планую бути чи психіатром, чи судмедекспертом - мені дуже цікаві саме ці направлення. В планах придбати житло у Львові. А взагалі, після закінчення військової кафедри я мрію стати саме військовим лікарем. Але через нестабільну політичну ситуацію в країні зараз і досить великий відсоток проросійських політиків, які керують армією, я не можу точно сказати, буду я готовий служити чи ні, коли прийде час. Хоча з іншого боку, якби у мене не було необхідності отримувати вищу освіту, я б напевно, залишився в армії.

Окрім всього, у вільний час я займаюся стрільбою з лука. На деякий час повернувся до рукопашного бою, але зараз за деяких обставин зробив перерву. А коли отримаю біговий протез, хочу знову бігати, бо раніше займався цим видом спорту, і взяти участь у Марафоні морської піхоти США (Marine Corps Marathon) . В нашій країні теж є чимало спортивних змагань для ветеранів, тобто завжди є куди себе подіти, навіть тоді, коли ти маєш обмежені можливості. Головне – не опускати руки, не впадати в деструктивні стани.

Ще мене цікавить політика, праві течії. Але поки я не знайшов відповідної партії, до якої варто було б долучитися, хоча у нас є гідні. І це не через власні амбіції, а тому що хотілося б докласти власних зусиль до позитивних змін в Україні, бо поки що все занадто сумно. Однією з найбільших помилок в національный політиці я вважаю те, що до війни на сході не було ніякої українізації, а швидше навпаки дуже активно нав’язувалась російська мова і культура. А щодо армії: підписання Будапештського меморандуму – це найкритичніша помилка, яку зробив уряд України на той момент. (Будапештський меморандум - міжнародна угода, укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією про неядерний статус України), тобто я про відмову від ядерної зброї. Вважаю, що з українського боку усіх, хто причетний до підписання цього меморандуму, треба судити за статтею за держзраду. В плані обороноздатності країни це все зіграло велику негативну роль. І армія, яка була на нулі, піднялася лише за часів попереднього президента. Я далеко не фанат Порошенка, але не визнати того, що під час його президентства країна змогла протистояти такий силі, як Російська Федерація, не можна.

Я жодного разу не пошкодував про свій вибір поїхати з дому. На даний момент територіально, ментально, я пов’язую себе з Західною Україною. І хоча жити планую у Львові, одна з моїх найбільших мрій – це повернути наші території і моє місто.

Джерело: Цензор.НЕТ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Але насправді це не так важливо, як дещо інше": Очільник української розвідки назвав найбільш безпечний месенджер

неділя, 6 квітень 2025, 9:32

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов назвав найбільш безпечний месенджер серед існуючих. Про це він розповів в інтерв’ю Анні Максимчук, передають Патріоти України. . Ведуча назвала такі варіанти, як Teleg...

"Шторму" бути: Трамп перевертає світ, який давно мав померти, - Андрусів

неділя, 6 квітень 2025, 7:30

"Багато хто вже охрестив мене прихильником Трампа. Насправді я не є ні його прихильником, ні не прихильником", - пише Віктор Андрусів, політичний та громадський діяч, аналітик та публіцист, передають Патріоти України. "Для мене Трамп це реальність, яка...