На передовій помітили експериментальний український БТР "Хорунжий". Чим цікавий перспективний БТР-60М

БТР-60М «Хорунжий» / Колаж "Мілітарного"

Дослідний український бронетранспортер БТР-60М “Хорунжий” виробництва НВО “Практика” вперше помітили на передовій. На початок російського вторгнення БТР-60М ще проходив виробничі випробування і не був прийнятий на озброєння українського війська. Інформації про його експлуатацію Збройними силами України теж не було.

Відмінності від першої експериментальної машини – ці відсутність камер огляду механіка-водія по периметру та на верхній лобовій деталі корпусу. Однак вони були на дослідній версії БТР-60М з бортовим номером “240”, яку можна було помітити на фото з випробувань.

“Хорунжий” отримав новий броньований захист для оглядового вікна водія, а задні ліхтарі перемістили знизу наверх. Окрім цього, присутні інші дрібні відмінності у будові корпусу у порівнянні з попередніми версіями.

Бронетранспортер оснащений відкритою кулеметною туреллю для стрільця. Аналогічне озброєння мають інші машини “Практики”, такі як Козак-2М1.

Можливо, бронемашина на відео була виготовлена пізніше компанією-виробником як ще одна дослідна модель, проте не представлена публічно.

БТР-60М «Хорунжий»

БТР-60М – це глибоко модернізована версія радянського БТР-60ПБ. У машині змінили та по-новому розташували усі вузли та агрегати, також вона отримала новий броньований корпус. Незмінною залишилась лише ходова частина бронетранспортера.

БТР-60 «Хорунжий» на передньому плані. Фото: НВО «Практика»Бронекорпус зроблений із сучасної бронесталі та має високий рівень захисту. Він підвищив рівень кулестійкості у передній та бокових проекціях до рівня ПЗСА-4 (захист від пострілу з СВД та АКМ кулею калібру 7,62-мм з 10 метрів).

Бронетранспортер має сучасну компоновку відсіків із моторним відділенням у передній правій частині, відсіком водія в передній лівій частині та більш просторе десантне відділення в задній частині корпусу.

Десантний відсік БТР-60 «Хорунжий». Фото: НВО «Практика»

На машині встановлений сучасний економний дизельний двигун Deutz, автоматична коробка передач, система пожежогасіння і допоміжна силову установку для живлення енергомережі, сучасна кліматична та вентиляційна система, кормова апарель, система кругового огляду для ситуаційної обізнаності екіпажу.

Також у НВО «Практика» у 2021 році провели заводські випробування модернізованого БТР-60 «Хорунжий» з турецьким дистанційним бойовим модулем SARP KPVT, оснащеним великокаліберним кулеметом КПВТ калібру 14,5-мм і тепловізійним прицілом.

БТР-60 «Хорунжий» з модулем SARP KPVT. Фото: НВО «Практика»

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Дрони є доступними та дешевими": Чотири наші бойові групи дронів за 15 хвилин можуть перетворити базу НАТО на Перл-Гарбор, - Мадяр

середа, 23 липень 2025, 9:55

Командувач Сил безпілотних систем Роберт Бровді (позивний Мадяр) виступив на навчаннях LANDEURO 2025 у Вісбадені та заявив, що чотири бойові групи безпілотників СБС за 15 хвилин можуть перетворити базу НАТО на Перл-Гарбор, передають Патріоти України. «...

Хіти тижня. Народні прикмети на 23 липня. Про що українці здавна просили чудотворну Почаївську ікону, один з найбільш шанованих образів Богородиці

середа, 23 липень 2025, 7:11

23 липня за новим церковним календарем (5 серпня за старим) - день пам'яті Почаївської ікони Божої Матері, однієї з найбільш шанованих святинь України. За юліанським календарним стилем - день пам'яті преподобного Антонія Печерського. Почаївську ікону Б...