Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї на тлі війни з Ізраїлем і ймовірного замаху на нього ховається в бункері й називає імена своїх потенційних наступників. Про це 21 червня написала The New York Times із посиланням на ознайомлених співрозмовників серед іранських чиновників, передають Патріоти України.
Побоюючись убивства, Хаменеї спілкується зі своїми командирами через довіреного помічника. Щоб ускладнити його пошук, він зупинив будь-яке електронне спілкування. За даними видання, Хаменеї обрав заміну своєму військовому командуванню на випадок загибелі внаслідок війни з Ізраїлем і призначив трьох високопоставлених священнослужителів, які замінять його, якщо його також уб'ють. Їхніх імен співрозмовники не повідомляють.
86-річний аятола усвідомлює, що Ізраїль або США можуть спробувати його вбити, що, за словами чиновників, він вважатиме мучеництвом. З огляду на це, Хаменеї вирішив доручити Асамблеї експертів своєї країни, яка відповідає за призначення верховного лідера, швидко обрати його наступника із запропонованих ним осіб. NYT підкреслює, що зазвичай цей процес може тривати місяцями, але під час війни можливі винятки, тож верховний лідер Ірану хоче забезпечити швидкий і впорядкований перехід влади та зберегти свою спадщину.
Попри те, що ймовірним наступником Хаменеї багато хто називав його сина Моджтаба, який є священнослужителем і наближеним до Корпусу вартових ісламської революції, його немає серед названих аятолою кандидатів. Ще одним потенційним наступником аятоли свого часу вважали колишнього президента Ірану консерватора Ібрагіма Раїсі, але він загинув торік в авіакатастрофі.
Автор наголошує, що у звичайний час аятола живе і працює в суворо охоронюваному комплексі в центрі Тегерана під назвою "Бейт Рахбарі". Те, що зараз він покинув резиденцію, є свідченням того, "наскільки люто постраждав Тегеран у війні з Ізраїлем".
За словами чиновників, керівництво країни стурбоване трьома основними проблемами: замахом на Хаменеї, вступом США у війну й новими, ще більш руйнівними атаками на критично важливу інфраструктуру Ірану, зокрема на електростанції, нафто-, газопереробні заводи й дамби. Щоб уникнути хоча б деяких ризиків, в Ірані запроваджують низку протоколів безпеки, включно із забороною на використання посадовцями мобільних телефонів, інтернет майже повністю вимкнено, а вхідні міжнародні дзвінки заблоковано.
У 2019 році після президентських і парламентських виборів українці розписалися в тому, що їм потрібний персоналістський режим білоруського типу. Про це сказав журналіст Віталій Портников, передають Патріоти України. "Тут (в Україні, - ред), в принципі,...
Сили оборони знищили російського окупанта – Сергія Патюкова, повідомляють Патріоти України. Сергій Патюков із серпня 2023 року вирушив добровольцем брати участь у злочинній війні проти України. До війни він одинадцять років був вчителем фізичної культу...