Масове використання ударних дронів на полі бою змушує вишукувати нові способи захисту техніки від цього озброєння. Про одне з чергових "ноу-хау", які розробляють окупанти, розповіли експерти Defence Express, передають Патріоти України.
Зазначається, що у мережі з’явилися креслення рашистів із черговим варіантом захисту бронетехніки, передусім танків. На патент противника - такий собі "вентилятор" - звернув увагу дослідник бронетехніки Андрій Тарасенко.
"Ідея виглядає таким чином — встановити у задній частині башти танка на кронштейні такий собі вентилятор з електродвигуном, що буде живитися від бортової електромережі машини та матиме закріплені пружинами та хомутами сталеві троси, що мають під час роботи створювати таке собі "захисне коло" над танком і підривати ворожі дрони на безпечній від танка відстані".
Дослідники зазначають, що невідомо, чи планують окупанти дійсно втілювати такий спосіб захисту на практиці. Техніка ворога з таким "апгрейдом" поки що помічена не була, тож цілком ймовірно, що таке оновлення просто залишиться "в шухляді".
У цьому контексті експерти нагадують про одне з минулих "вундерваффе" ворога – так звані "мангали", які рашисти почали наварювати на свої танки ще у 2021 році нібито для захисту проти ПТРК Javelin і безпілотників Bayraktar TB2.
"Згодом за результатами експлуатації на полі бою танків з "мангалами" було виявлено низку проблем, наприклад, із закорочуванням антен радіостанцій і банальними труднощами для екіпажу вилізти із танка, експлуатацією кулемета тощо. Втім, з появою ударних безпілотників різних типів, а особливо FPV-дронів "мангалізовані" захисти для танків та іншої техніки знову стали актуальними, хоч і не забезпечують стовідсотковий захист від цього озброєння", - зазначають у Defence Express.
Експерти прогнозують, що озвучені вище проблеми швидше за все будуть актуальні і для "вентиляторів", які мають бути розташовані достатньо високо для забезпечення нормальної експлуатації машини, але в такому випадку для операторів тих же FPV-дронів поцілити у ворожий танк буде цілком реально, хоч і складніше.
Начальник навчального центру професійної підготовки Управління державної охорони Максим Романчук дбає про безпеку перших осіб держави більш як 20 років. За цей час довелося попереджувати замахи та численні провокації. Однак траплялися і курйозні випадк...
Україна втратила місто Бахмут в тому числі через відсустність взаємодії між ротними, комбатами, комбригами і так далі, які не доповідали про втрачені позиції. Про це заявив снайпер, офіцер і бойовий командир ДПСУ Дмитро Полончак, передають Патріоти Укр...