
НАБУ і САП підозрюють колишнього начальника департаменту кібербезпеки СБУ Іллю Вітюка в незаконному збагаченні та недостовірному декларуванні. Про це йдеться в повідомленнях НАБУ і САП, передають Патріоти України.
Правоохоронці не називають імені підозрюваного чи його посаду, але джерело hromadske підтвердило, що йдеться саме про Вітюка. Це також випливає з опису справи.
Слідство з’ясувало, що у грудні 2023 року посадовець придбав квартиру за 21,6 мільйона гривень та оформив її на члена сім’ї. Водночас у договорі вказувалося, що вартість квартири становить 12,8 мільйона гривень.
У медіа повідомляли, що квартиру придбала дружина Вітюка — Юлія. Вона пояснювала, що заробила гроші як ФОП, надавши юридичні та консалтингові послуги. Правоохоронці підтвердили, що гроші на рахунок ФОП надходили, але стверджують: такі послуги не надавалися, а компанії мають ознаки фіктивності.
Крім того, гроші надходили від людини, яку підозрюють в заволодінні коштами «Укрзалізниці» у складі злочинної організованої групи, а також від компаній, які контролюються цією людиною, зауважують у НАБУ та САП.
Крім того, правоохоронці додали, що немає підтвердження законного походження решти витрачених на купівлю квартири коштів розміром 8,8 мільйона гривень.
Російський диктатор Володимир Путін не бажає припиняти війну проти України і висловлює готовність продовжувати військові дії ще щонайменше два роки. Про це йдеться у публікації російського видання "Верстка" з посиланням на співрозмовника, близького до ...
За першу половину 2026 року Україна виконала "план Качки-Кос" лише на катастрофічні 15%. . Це неформальна назва переліку із 10 пріоритетних євроінтеграційних реформ (із фокусом на правосуддя та боротьбу з корупцією), які Київ зобов’язався втілити до ...