"НАБУ вже розуміє, що розслідування викрадення $5,5 млрд з банку - розслідування саме діяльності НБУ, а аж ніяк не Коломойського", - Фурса

Поки що інвестори закладають, що Україна залишається в програмі, навіть не дивлячись на феєричні інтерв'ю в NYT, де не перша, але й не друга людина в Україні говорить, що треба брати гроші у Путіна, а не на Заході.

"Як буде жити МВФ в новій реальності — подивимося. Занадто багато невизначеності зараз, зокрема в самому Фонді в зв’язку з новим керівництвом МВФ", - пише фінансист Сергій Фурса у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:

"На ринках нудно і триває мишача метушня. Основна метушня — в основних економіках. Торгові переговори між США і Китаєм, які, як виявляється, нехай і тривають, але не зрушуються фактично з мертвої точки. І, думається, навіть у геніального творця хаосу Трампа закінчилися творчі ідеї, що там робити. З умовою, звичайно, що йому треба придумати щось і не програти при цьому вибори через рецесію, яка може стати легким результатом активної торгової війни. І тут треба пам’ятати, що ще жоден президент США не переобирався під час рецесії, а у Трампа і так шанси не дуже, хоч на превеликий подив здорового глузду все ще залишаються. В результаті, волатильність ринку низька і американські індекси торгуються прямо біля своїх історичних максимумів, іноді їх оновлюючи. На цьому тижні індекс S&P500 вперше в своїй історії перевалив за позначку 3100 пунктів, поставивши черговий рекорд, уже прямо як Сергій Бубка свого часу, додаючи по сантиметру кожен раз.

У п’ятницю індекс S&P500 відкриється на позначці 3096 пунктів. У світі картина була вельми строката. У Китаї вийшла погана статистика, в Німеччині — хороша. Погану статистику з Китаю ринки перетравили краще, подумавши, що нічого страшного, більше стимулів від керівної партії. З огляду на те, що дбайливі німці не прихильники друкування грошей і стимулів від них не дочекаєшся, то хороша статистика звідти радує подвійно. Як підсумок, інвестори радіють, що в третьому кварталі німецька економіка виросла, уникнувши формального переходу в стан рецесії, яка технічно вважається фактом, якщо економіка знижується три квартали поспіль, а німецька зупинилася на двох. Зростання, звичайно, було феєричним, +0,1% ВВП, але все ж зростання.

Українські єврооблігації закінчують тиждень майже без змін. Інвесторів порадували прийняттям закону про ринок землі в першому читанні, але налякали судилищем над Писаруком. Причому налякали більше, оскільки багато розумно припускають, що не вплинути на переговори з МВФ такий поворот стратегії правоохоронних органів в Україні не може. Порадували менше ринком землі ще й тому, що багато інвесторів давно вважали це справою вирішеною і точно не дивилися жалісливі виступу з парламенті в день голосування, коли здавалося, що світ завалиться, якщо свята українська земля прирівняється в своїй святості до польської або німецької землі. Але світ не впав, більш того, встановився навіть баланс, звичний для України, адже Юлія Тимошенко пішла в опозицію. Тепер все на своїх місцях. Зокрема й український популізм, який реалізував себе в ідеї референдуму про допуск іноземців.

А місія прилітала в четвер, почувши президента, який публічно пообіцяв боротися за повернення грошей, виведених з банків. Правда, коли місія купувала квитки, бюрократи ще не здогадувалися, що робити це будуть шляхом переслідування регулятора, що роки боровся за повернення цих грошей. Ну а що, не змогли повернути, невдахи. Не олігархів ж переслідувати, кінець кінцем.

Сіль української землі. Тепер це розуміє і НАБУ, яке приходило до державного ПриватБанку за документами по суду в Лондоні, а тепер ось розуміє, що розслідування викрадення $5,5 млрд з банку — розслідування саме діяльності НБУ, а аж ніяк не Коломойського і Ко. Що ж все стало на свої місця, а то спочатку НАБУ виглядало якимось збіговиськом інопланетян, які не розуміють, як все повинно працювати в Україні згідно з давніми скрепами. Тепер зрозуміли. Як буде жити МВФ у цій новій реальності — подивимося. Занадто багато невизначеності зараз, зокрема й у самому Фонді в зв’язку з новим керівництвом МВФ.

Але поки що інвестори закладають, що Україна залишається в програмі, навіть не дивлячись на феєричні інтерв'ю в NYT, де не перша, але й не друга людина в Україні говорить, що треба брати гроші у Путіна, а не на Заході. І поки суд та діло, навіть Енергоатом задумався про випуск єврооблігацій. Треба встигнути, поки відкрите вікно можливостей. Як на зовнішньому ринку, для корпоративних емітентів, так і на внутрішньому, для Мінфіну насамперед. І гривня посилюється. Триває продаж доларів, причому не тільки іноземцями, які купують українські ОВДП. Ці іноземці зараз частина глобального тренду, на цьому тижні можна відзначити потужний приплив коштів у глобальні фонди, що інвестують в локальні валюти.

З огляду на те, що на цьому тижні Мінфіну дали право позичати наперед, зараз не можна виключати, що ми побачимо ще в цьому році семирічний випуск ОВДП. А з ним і повністю забудемо про будь-яку сезонність гривні. Український ВВП продовжує радувати. Як українців, особливо міністрів, які відповідальні за зростання ВВП, так і власників варрантів, відповідальних за гроші інвесторів. За підсумками третього кварталу ВВП України показав зростання 4,2%, другий квартал поспіль перевищуючи рівень у 4%. І вперше за довгі роки бюджет був прийнятий ще до обіду. Порушивши святу українську традицію — каламутити ночами. Все-таки у монобільшості є й свої світлі боки".

Джерело: НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ми не забули ані про нього, ані про його колег": У Третій штурмовій порадили, де ще треба шукати російських агентів

субота, 18 січень 2025, 21:52

Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...

"Яка реакція батюшок? Жодної!": Через обстріл росіян пошкоджено собор УПЦ МП в Запоріжжі (фото)

субота, 18 січень 2025, 21:33

У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...