Колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров, який втік до РФ у 2014 році, став кандидатом у члени Російської академії наук у 2025 році. При цьому його індекс Гірша, що є показником наукової продуктивності, дорівнює нулю. Про це повідомляє Telegram-канал академічної спільноти T-Invariant, створений вченими та науковими журналістами, які виїхали з РФ, передають Патріоти України.
Перед виборами академіків і членів-кореспондентів РАН на сайті російської наукової електронної бібліотеки elibrary опублікували наукометричні показники всіх цьогорічних кандидатів. Згідно з оприлюдненими даними, в Азарова "нульовий" індекс Гірша (h-індекс) — цей показник використовується для оцінки діяльності вчених на основі цитованості та кількості публікацій.
"Важко пригадати, коли ще було таке, щоб в академіки балотувалися вчені з індексом Гірша нуль. Однак саме таким є показник за ядром РІНЦ (російський індекс наукового цитування — ред.) претендента за напрямом "гірничі науки" Миколи Азарова, колишнього прем'єр-міністра України", — зазначили в Telegram-каналі.
Автори каналу додали, що не змогли знайти інформацію про Азарова в базі даних наукових цитувань Scopus.
Микола Азаров раніше був членом-кореспондентом Національної академії наук України (відділення наук про Землю). У червні 2022 року його виключили зі складу, про що повідомлялося на офіційному сайті НАНУ.
Микола Азаров був співзасновником "Партії регіонів", працював в уряді Віктора Януковича, а у 2010 році був призначений прем'єр-міністром України. Подав у відставку на початку 2014 року, коли почалися розстріли протестувальників на Майдані, і після цього виїхав до РФ.
Державне бюро розслідувань в березні 2021 року оголосило про підозру колишньому прем'єр-міністру України Миколі Азарову в державній зраді, здійсненій за попередньою змовою з групою осіб, яка призвела до окупації Криму Росією.
У травні 2022 року пресслужба ДБР повідомила, що відомство отримало дозвіл на проведення спецрозслідування щодо держзради Миколи Азарова. За інформацією бюро, колишній прем'єр-міністр завдав збитків національній безпеці України та діяв на користь РФ, коли підписував так звані "Харківські угоди". Вони подовжували термін перебування російського Чорноморського флоту в Україні на 25 років.
Розслідування було завершено в грудні 2022 року, а в листопаді 2023-го Офіс генерального прокурора України повідомив, що експрем'єру оголосили підозру в інформдіяльності на користь РФ від початку повномасштабного вторгнення.
У травні 2023 року журналістка-розслідувачка Bihus.Info Аліса Юрченко показала, як живе родина Миколи Азарова. Журналістка зазначала, що його сім'я знайшла в РФ нові джерела збагачення, має нерухомість в Італії, Австрії, Швейцарії та Франції і теоретично може вільно пересуватися Європою, бо нікого з них не оголошували в міжнародний розшук.
Китайський полонений розповів, як потрапив до російської армії та поділився, що в його взводі було лише кілька китайців. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на інтерв'ю полоненого китайця Ванга Гуанцзюна під час телемарафону. "Я так само...
Країна-агресор Росія активно вербує іноземних жінок на роботу на заводах, що виробляють дрони типу Шахед, якими потім російські окупанти атакують Україну. Про це 25 квітня повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на власні джерела, передають Патріо...