Колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров, який втік до РФ у 2014 році, став кандидатом у члени Російської академії наук у 2025 році. При цьому його індекс Гірша, що є показником наукової продуктивності, дорівнює нулю. Про це повідомляє Telegram-канал академічної спільноти T-Invariant, створений вченими та науковими журналістами, які виїхали з РФ, передають Патріоти України.
Перед виборами академіків і членів-кореспондентів РАН на сайті російської наукової електронної бібліотеки elibrary опублікували наукометричні показники всіх цьогорічних кандидатів. Згідно з оприлюдненими даними, в Азарова "нульовий" індекс Гірша (h-індекс) — цей показник використовується для оцінки діяльності вчених на основі цитованості та кількості публікацій.
"Важко пригадати, коли ще було таке, щоб в академіки балотувалися вчені з індексом Гірша нуль. Однак саме таким є показник за ядром РІНЦ (російський індекс наукового цитування — ред.) претендента за напрямом "гірничі науки" Миколи Азарова, колишнього прем'єр-міністра України", — зазначили в Telegram-каналі.
Автори каналу додали, що не змогли знайти інформацію про Азарова в базі даних наукових цитувань Scopus.
Микола Азаров раніше був членом-кореспондентом Національної академії наук України (відділення наук про Землю). У червні 2022 року його виключили зі складу, про що повідомлялося на офіційному сайті НАНУ.
Микола Азаров був співзасновником "Партії регіонів", працював в уряді Віктора Януковича, а у 2010 році був призначений прем'єр-міністром України. Подав у відставку на початку 2014 року, коли почалися розстріли протестувальників на Майдані, і після цього виїхав до РФ.
Державне бюро розслідувань в березні 2021 року оголосило про підозру колишньому прем'єр-міністру України Миколі Азарову в державній зраді, здійсненій за попередньою змовою з групою осіб, яка призвела до окупації Криму Росією.
У травні 2022 року пресслужба ДБР повідомила, що відомство отримало дозвіл на проведення спецрозслідування щодо держзради Миколи Азарова. За інформацією бюро, колишній прем'єр-міністр завдав збитків національній безпеці України та діяв на користь РФ, коли підписував так звані "Харківські угоди". Вони подовжували термін перебування російського Чорноморського флоту в Україні на 25 років.
Розслідування було завершено в грудні 2022 року, а в листопаді 2023-го Офіс генерального прокурора України повідомив, що експрем'єру оголосили підозру в інформдіяльності на користь РФ від початку повномасштабного вторгнення.
У травні 2023 року журналістка-розслідувачка Bihus.Info Аліса Юрченко показала, як живе родина Миколи Азарова. Журналістка зазначала, що його сім'я знайшла в РФ нові джерела збагачення, має нерухомість в Італії, Австрії, Швейцарії та Франції і теоретично може вільно пересуватися Європою, бо нікого з них не оголошували в міжнародний розшук.
"Схоже, десятиліття відносного економічного спокою (або принаймні передбачуваності) в Європі та Азії з тріском ідуть в минуле. Трамп вирішив поламати всі наявні схеми і вибудувати нові на початку своєї каденції, щоб отримати шанс бути переобраним на тр...
"Однією з з найстрашніших сторінок російсько-української війни, яку ще треба буде написати - стане оповідь про загибель Маріуполя. Доки він під окупацією - складно навіть встановити, на десятки чи на сотні тисяч жертв іде лік. Але українська держава ци...