
Військовослужбовець мотопіхотного батальйону 10 окремої гірсько-штурмової бригади Едельвейс взяв у полон російського солдата, який був озброєним. Про це захисник, на ім'я Юрій розповів 19 липня на YouTube-каналі військового формування, передають Патріоти України.
Напередодні у бійця розбили Starlink, тому він вирушив на сусідню позицію, щоб зателефонувати до своїх побратимів. В окопі він зустрів озброєного окупанта. «О, іди сюди. Нагло питаю: жить хочеш? — Хочу. — Ну, здавайся в полон. Він спочатку не зрозумів. Підняв руки: «Здаюсь», — розповідає український захисник. Сам же Юрій був в цей момент без зброї й не очікував зустріти у своєму окопі «гостей».
"Ніхто ж не чекав, що він попаде до нас. Забрав автомат, забрав гранати, відстебнув магазин, подивився: патрони є. Кажу: пішли до наших хлопців. Заведуть тебе, де тримають військовополонених, і потім поміняють на наших хлопців, які у вас в полоні. Все. Він пішов", — розповідає Юрій.
Як пояснив військовий 10 ОГШБр, російський солдат їхав мотоциклом й натрапив на міну. Транспорт одразу ж розірвало, а окупанта відкинуло в сторону. Пізніше він також потрапляв під обстріли. Далі, каже Юрій, йому стало настільки все одно, що він йшов вперед, поки не заліз в окоп до українських захисників. Чи то через сильний переляк, чи через те, що не зрозумів, що сталося, він без опору здався в полон.
Російське командування в смузі своєї 36-ї загальновійськової армії (ЗВА) угрупування військ (УВ) «Восток» прагне запобігти подальшому просування передових підрозділів ЗСУ у бік дороги Гуляйполе — Велика Новосілка, а також, по можливості, відновити поло...
За оцінкою української влади, Росія утримує близько 7 тисяч українських військовополонених, натомість Україна утримує понад 4 тисячі російських полонених. 1.Від Маріуполя до полону: останній бойовий виїзд . 2.Понад 600 днів пекла: Волноваха, Мордовія ...