10 вересня за новим церковним календарем (23 вересня за старим) - день пам'яті святителів Петра і Павла, єпископів Нікейських, і преподобного Павла Послушливого, Києво-Печерського.
За старим календарним стилем - день пам'яті святої Анни Пророчиці, Іова Почаївського та на Собор преподобних отців Києво-Печерських, що в Дальніх печерах.
Єпископи Петро і Павло жили у VIII або IX століттях і проповідували в Нікеї (зараз це місто Ізнік у Туреччині). Ймовірно, що на той час правив імператор Лев Ісавр, який був християнином, але водночас був іконоборцем. Через це постраждало багато служителів церкви та парафіян, які захищали святині.
Проти іконоборців виступав і єпископ Петро - імовірно, з цієї причини його було страчено. Наступним єпископом Нікейським висвятили Павла, але він продовжив справу Петра і так само загинув.
За деякими даними, завдяки старанням цих єпископів Нікейських було збережено чудотворну ікону Божої Матері Нікейську.
***
Павло Послушливий жив у XIII-XIV століттях і був подвижником у Дальніх печерах Києво-Печерської лаври. Після того, як він прийняв чернецтво, Павло покірно проходив найважчі послухи, на які посилав настоятель. В інший же час преподобний мелив зерно на жорні і виснажував своє тіло тяжкою працею. Пам'ять його Церква вшановує 10 вересня, в один день із тезоіменитим святителем Павлом, єпископом Нікейським (IX).
За прикметами дня і врожаєм горобини судять про погоду:
У народному календарі 10 вересня - свято Петра і Павла Горобинників. Цього дня в особливій пошані була горобина.
10 вересня, як і в інший день, Церква виступає проти сварок, лихослів'я, помсти, пліток і наклепу, осуду, заздрості, жадібності та відчаю. Не можна відмовляти тим, хто просить про допомогу.
Народні прикмети дня не радять сьогодні залишати безлад у домі та зашторювати вікна - вважається, що в цей час сонце має особливу силу.
У молитвах до святителів Петра і Павла просять про вдалу і спокійну зиму, щоб добре перезимувати і дочекатися приходу весни.
У народі цього дня традиційно збирали горобину - її сушили, готували варення, робили корисні настоянки. З давніх часів горобину шанували як рослину, що має захисні та цілющі властивості. Горобинове дерево намагалися обов'язково посадити біля будинку. Грона горобини, залишені на столі або на підвіконні цього дня, принесуть у дім щастя. Також гілочку горобини можна підвісити над вхідними дверима - для захисту від недобрих людей.
После некоего инцидента на 67-м арсенале ГРАУ в Брянской области несколько по иному следует взглянуть на динамику событий, которая в ближайшее время может иметь место быть в Курской области. А всё потому, что объект, на котором всю прошлую ночь и даже ...
Сьогодні 9 жовтня. Триває 959 доба повномасштабної війни росії проти України. Рівно рік з початку наступу РОВ в районі Авдіївки, який активізував майже всю ЛБЗ. Цей наступ триває й досі, але вже на Покровсько-Курахівському напрямку. Але, який для РОВ з...