Православна церква України 12 квітня за новим стилем вшановує пам'ять преподобного єпископа Василя Парійського, священномученика Зінона Веронійського та преподобного Ісаака Сиріна. За старим стилем у свято сьогодні вшановують преподобного Іоанна Ліствичника.
12 квітня здавна вважається невдалим для поїздок та подорожей, бо дороги розмивало брудом, і для походу до лісу, бо тварини починають виявляти шлюбну агресію.
Цей день проводили вдома, займаючись городними роботами. Жінки пророщували насіння та сіяли розсаду, чоловіки займалися ремонтом та орали землю. Після важкого робочого дня у це народне свято йшли паритися у лазню, а також обливались водою та обтирали мокрим рушником. Водні процедури сьогодні вважаються особливо корисними.
Наші пращури вважали, що в цю дату домовик активний і може нашкодити будинку, зіпсувати речі та мучити тварин. Щоб задобрити домовика, люди ставили йому в кутку будинку миску каші чи корж.
У свято 12 квітня прийнято випікати печиво у формі драбини та роздавати всім рідним. Люди вірили, що така випічка допоможе померлим близьким знайти дорогу до Царства Небесного, а живим принесе здоров'я та силу.
Ходити босоніж - до хвороб ніг.
Не можна випускати тварин з дому або сараю, інакше з ними трапиться біда.
Не можна їсти м'ясо, молочні продукти і яйця.
Не заздріть іншим людям, інакше на вас перейдуть проблеми та тривоги об'єкта заздрощів.
Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...