Народні прикмети на 15 березня. Чому українці цього дня спрадавна уникали мити голову та намагались потрапити до лісу

15 березня весело цвірінькають горобці — чекайте на сонячний день

15 березня за новим стилем (28 березня за старим стилем) вшановують пам'ять мученика Агапія та з ним ще 7 мучеників Кесарійських. За юліанським календарем - день пам'яті святого мученика, єпископа Феодота Кірінейського, а також святителя Іова (Борецького), митрополита Київського і всієї Русі.

***

Агапій та інші сім мучеників постраждали за християнську віру за часів імператора Діоклетіана на початку IV століття. Сталося це в місті Кесарії Палестинській (сцчасна Газа.-ред.).

У ті часи християн, які відмовлялися приносити жертву язичницьким богам, катували і страчували. Одного разу на одному з язичницьких свят опинилися юнаки, які сповідували християнство, - Пуплій, Тимолай, два Олександри та іподиякон Діаспольської церкви Роміл. Вони вирішили публічно сповідувати свою віру в Христа і пішли до правителя Урвана.

Той вислухав їх, але, оскільки юнаки були дуже молоді, спробував умовити їх прийняти язичництво, щоб вони не постраждали. Але молоді чоловіки були непохитні у своїх переконаннях. Тоді їх кинули до в'язниці, де вже перебували двоє християн - Агапій і його слуга Діонісій. Усіх разом і стратили.

Що не можна робити 15 березня

  • Заборонено цього дня мити голову — на вас чекає розлука з рідною людиною.
  • Щоб не наврочили, не можна виходити в одязі, на якому не приколота шпилька.
  • Не варто сваритися, лихословити, лаятися.

Народні прикмети і традиції на 15 березня

  • дивилися, який сьогодні день: граки вже прилетіли на гнізда — до теплої весни;
  • весело цвірінькають горобці — чекайте на сонячний день;
  • журавлі низько летять — до негоди;
  • хмарна погода — можливо, піде дощ.

Цього дня наші предки обов'язково йшли до лісу, щоб подякувати природі за дари і попросити вибачення за втручання. Для селян ліс здавна був справжнім годувальником, адже тут збирали ягоди, гриби, мисливці ходили на полювання.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Німці не бомбили Харків так, як зараз це робить Росія, бо хотіли отримати місто цілим, - історик

п’ятниця, 9 травень 2025, 0:24

У лютому 2022 року Харків встояв перед обличчям російських окупантів і продовжує давати відсіч загарбникам. Місто нещадно обстрілюється – і навіть гітлерівці не бомбили Харків так, як зараз це робить Росія. Про це розповів в інтервʼю "Суспільному" досл...

Про що свідчить ім'я, яке обрав новий Папа Римський, - Євстратій Зоря

четвер, 8 травень 2025, 22:14

"Цікавий вибір імені: Лев XIII був людиною ХІХ століття, хто зробив значний внесок у перехід Католицької Церкви і конкретно Ватикану у нові умови XX століття. Вибір саме цього імені ніби обходить всі лінії XX століття після нього – дві світові війни, I...