16 червня за новим календарним стилем (29 червня - за старим) - день пам'яті святителя Тихона, єпископа Амафунтського. У народі день прозвали Тихон Тихий. 16 червня за старим календарним стилем згадують мучеників Лукілліана та інших.
Тихон жив у IV-V століттях. Виріс він на Кіпрі, його батьки були християнами. У молодому віці Тихон отримав дар чудотворення. Якось його батько, який був пекарем, відправив сина на ринок продавати випічку, але той дорогою туди все роздав жебракам. Батько сильно розгнівався на Тихона, а той йому відповів: "Той, хто дає Богу, сторицею прийме". Коли пекар увійшов до комори, то його здивуванню не було меж: усі полиці були повні випічки.
За своє життя Тихон зробив багато добрих справ. Його прийняли в церковний клір, а пізніше він був посвячений у сан диякона. Після смерті єпископа Тихона обрали на його місце. Новий єпископ виступав проти язичництва і допомагав язичникам знайти нову віру. Святитель Тихон був надзвичайно милостивий - він постійно допомагав людям похилого віку, жебракам і знедоленим, а двері його будинку завжди були відчинені для них. Помер Тихон 425 року.
У народному календарі 16 червня - свято Тихон Тихий. Було помічено, що в цей час замовкали співочі птахи, і лише одного солов'я було чути до дня Петра і Павла.
Сьогодні, як і в будь-який інший день, церква не вітає лайки і сварок, наклепів, жадібності, заздрості, зневіри. Не можна відмовляти в допомозі тому, хто просить.
Народні прикмети не радять цього дня працювати на городі - вся робота буде нанівець. Забороняється шуміти і сваритися - злякаєш щастя, і обговорювати заручини та весілля - інакше розладиться. Також вважається, що на Тихона не можна замішувати тісто і пекти - можна відвадити фінансове благополуччя.
Що можна робити 16 червня
У святителя Тихона просять допомоги в сімейних справах, у зціленні близьких від недуг. Вважається також, що святий допомагає впоратися із зубним болем.
День сприятливий для прибирання, прання і готування за винятком випікання.
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Єфрем, Тихон, Михайло, Петро, Костянтин, а за старим стилем - Опанас, Денис, Дмитро, Павло, Поліна, Семен, Софія, Уляна.
Раніше ми публікували церковний календар на червень 2024 зі святами за новим і старим стилем.
святосвятахристияниправославніприкметинародні звичаїцерковне свято
Читати УНІАН в TelegramЧитати УНІАН в Viber
ПОПУЛЯРНЕ
Народне свято 16 червня: небезпечний день для здоров'я18:00, 15.06.202416 червня: церковне свято сьогодні, що не можна робити в домі та на городі17:10, 15.06.2024Lonely Planet назвало 12 островів у Європі, на які варто звернути увагу цього року13:18, 15.06.2024Рекордний урожай і великі ягоди: як і коли поливати вишню13:15, 15.06.2024
Інші новини liteВсі новини України© UNIAN.UA 1998-2024 Усі права дотримані.
Російський винищувач п’ятого покоління Су-57Е так і не з’явився на міжнародній виставці LIMA 2025 у Малайзії, попри офіційні заяви російських посадовців про участь літака у заході. Замість бойової машини, на стенді російської Об'єднаної авіабудівної ко...
Росіяни очікують масовану атаку з боку України, бо не просто так вночі 25 травня 10 їхніх урядових бортів евакуювали керівництво на схід за Урал. Таку думку висловив ветеран, майор запасу Олексій Гетьман, передають Патріоти України. "Вочевидь, що це не...