16 червня за новим календарним стилем (29 червня - за старим) - день пам'яті святителя Тихона, єпископа Амафунтського. У народі день прозвали Тихон Тихий. 16 червня за старим календарним стилем згадують мучеників Лукілліана та інших.
Тихон жив у IV-V століттях. Виріс він на Кіпрі, його батьки були християнами. У молодому віці Тихон отримав дар чудотворення. Якось його батько, який був пекарем, відправив сина на ринок продавати випічку, але той дорогою туди все роздав жебракам. Батько сильно розгнівався на Тихона, а той йому відповів: "Той, хто дає Богу, сторицею прийме". Коли пекар увійшов до комори, то його здивуванню не було меж: усі полиці були повні випічки.
За своє життя Тихон зробив багато добрих справ. Його прийняли в церковний клір, а пізніше він був посвячений у сан диякона. Після смерті єпископа Тихона обрали на його місце. Новий єпископ виступав проти язичництва і допомагав язичникам знайти нову віру. Святитель Тихон був надзвичайно милостивий - він постійно допомагав людям похилого віку, жебракам і знедоленим, а двері його будинку завжди були відчинені для них. Помер Тихон 425 року.
У народному календарі 16 червня - свято Тихон Тихий. Було помічено, що в цей час замовкали співочі птахи, і лише одного солов'я було чути до дня Петра і Павла.
Сьогодні, як і в будь-який інший день, церква не вітає лайки і сварок, наклепів, жадібності, заздрості, зневіри. Не можна відмовляти в допомозі тому, хто просить.
Народні прикмети не радять цього дня працювати на городі - вся робота буде нанівець. Забороняється шуміти і сваритися - злякаєш щастя, і обговорювати заручини та весілля - інакше розладиться. Також вважається, що на Тихона не можна замішувати тісто і пекти - можна відвадити фінансове благополуччя.
Що можна робити 16 червня
У святителя Тихона просять допомоги в сімейних справах, у зціленні близьких від недуг. Вважається також, що святий допомагає впоратися із зубним болем.
День сприятливий для прибирання, прання і готування за винятком випікання.
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Єфрем, Тихон, Михайло, Петро, Костянтин, а за старим стилем - Опанас, Денис, Дмитро, Павло, Поліна, Семен, Софія, Уляна.
Раніше ми публікували церковний календар на червень 2024 зі святами за новим і старим стилем.
святосвятахристияниправославніприкметинародні звичаїцерковне свято
Читати УНІАН в TelegramЧитати УНІАН в Viber
ПОПУЛЯРНЕ
Народне свято 16 червня: небезпечний день для здоров'я18:00, 15.06.202416 червня: церковне свято сьогодні, що не можна робити в домі та на городі17:10, 15.06.2024Lonely Planet назвало 12 островів у Європі, на які варто звернути увагу цього року13:18, 15.06.2024Рекордний урожай і великі ягоди: як і коли поливати вишню13:15, 15.06.2024
Інші новини liteВсі новини України© UNIAN.UA 1998-2024 Усі права дотримані.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...