Народні прикмети на 19 листопада, традиції та заборони

19 листопада за новим церковним календарем (2 грудня за старим стилем) день пам'яті пророка Овдія. У народному календарі - Овдій Дбайливий. Цей старозавітний святий жив у X столітті до н. е. Писання розповідають, що він служив домогосподарем у царя Ізраїлю Ахава. Сам Овдій був із благочестивої сім'ї і з дитинства вів праведний спосіб життя, а коли виріс, то став проповідувати християнство.

У ті часи влаштовувалися гоніння на християн, і Овдій допомагав тим, хто потрапляв під них. Він ховав християн у печерах, приносив їм воду і їжу - таким чином Овдію вдалося врятувати понад 100 священнослужителів.

Службу в царя Овдій залишив і пішов паломничати разом із пророком Іллею. Тоді ж отримав дар пророцтва - до нього приходили по пораду з різних куточків. Помер пророк у IX столітті до н. е.

Свято 19 листопада за старим стилем - день пам'яті святителя Павла Сповідника, патріарха Константинопольського. Раніше ми розповідали, що можна і не можна робити на церковне свято 6 листопада.

Прикмети на 19 листопада

За прикметами дня судять про погоду взимку і майбутній урожай:

  • якщо цього дня на річці з'явився лід, то вже не розтане до весни;
  • якщо лід на річці купами - то і хліба будуть купи, а якщо гладко - то і хліба буде гладко;
  • сніг цього дня - сніжною буде вся зима.

У народному календарі 19 листопада - свято Овдій Дбайливий, тобто покровитель.

Що не можна робити 19 листопада

У цей день є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:

  • сваритися, лаятися, сперечатися - маленькі сварки можуть стати великими конфліктами;
  • ображатися на рідних і близьких;
  • викидати залишки їжі - їх слід віддати тваринам, щоб не бідувати.

За народними прикметами, цього дня не слід без потреби виходити з дому, особливо після заходу сонця - вважається, що це може мати нехороші наслідки або можна прихопити хворобу.

Що можна робити 19 листопада

Пророка Овдія вважають покровителем сім'ї та домашнього побуту. Тому його також називають Дбайливим. У святого просять сімейного благополуччя.

Традиційно цей день заведено проводити вдома: зранку можна піти до церкви, а після зайнятися господарськими справами. За старих часів вірили, що в цей час усюди снують злі духи, тому зачиняли в будинку всі вікна та двері.

Радять цього дня позбутися старих речей - вважається, що в такий спосіб людина позбувається проблем і непотрібних турбот, а також приготувати збитень - спеціальний настій із трав із медом, який зміцнює здоров'я.

Триває Різдвяний піст - тим, хто постить, цього дня можна їсти гарячу їжу з пісною олією, рибу та випити трохи вина.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 10 квітня: П'ять головних заборон дня. Українці спрадавня цього дня вибачали всіх, кого могли

четвер, 10 квітень 2025, 7:05

Народне свято 10 квітня відоме під назвами Терентій маревний, Іларіонів день, Іларіон - виверни голоблі. 10 квітня віряни за новим стилем (23 квітня за старим) вшановують пам'ять мучеників Терентія, Максима, Олександра і Феодора, а також патріарха Гри...

Подолали відразу кілька ліній оборонних споруд: Як виглядав неймовірний прорив ЗСУ до Бєлгородської області (відео)

середа, 9 квітень 2025, 20:59

У мережі з'явилися кадри з проривом Збройних сил України у Бєлгородську область РФ. Йдеться про військових 225 окремого штурмового полку (225 ОШП), який раніше був батальйоном, але його розширили. Відповідним відео поділився 225 ОШП у Telegram, передаю...