19 листопада за новим церковним календарем (2 грудня за старим стилем) день пам'яті пророка Овдія. У народному календарі - Овдій Дбайливий. Цей старозавітний святий жив у X столітті до н. е. Писання розповідають, що він служив домогосподарем у царя Ізраїлю Ахава. Сам Овдій був із благочестивої сім'ї і з дитинства вів праведний спосіб життя, а коли виріс, то став проповідувати християнство.
У ті часи влаштовувалися гоніння на християн, і Овдій допомагав тим, хто потрапляв під них. Він ховав християн у печерах, приносив їм воду і їжу - таким чином Овдію вдалося врятувати понад 100 священнослужителів.
Службу в царя Овдій залишив і пішов паломничати разом із пророком Іллею. Тоді ж отримав дар пророцтва - до нього приходили по пораду з різних куточків. Помер пророк у IX столітті до н. е.
Свято 19 листопада за старим стилем - день пам'яті святителя Павла Сповідника, патріарха Константинопольського. Раніше ми розповідали, що можна і не можна робити на церковне свято 6 листопада.
За прикметами дня судять про погоду взимку і майбутній урожай:
У народному календарі 19 листопада - свято Овдій Дбайливий, тобто покровитель.
У цей день є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:
За народними прикметами, цього дня не слід без потреби виходити з дому, особливо після заходу сонця - вважається, що це може мати нехороші наслідки або можна прихопити хворобу.
Пророка Овдія вважають покровителем сім'ї та домашнього побуту. Тому його також називають Дбайливим. У святого просять сімейного благополуччя.
Традиційно цей день заведено проводити вдома: зранку можна піти до церкви, а після зайнятися господарськими справами. За старих часів вірили, що в цей час усюди снують злі духи, тому зачиняли в будинку всі вікна та двері.
Радять цього дня позбутися старих речей - вважається, що в такий спосіб людина позбувається проблем і непотрібних турбот, а також приготувати збитень - спеціальний настій із трав із медом, який зміцнює здоров'я.
Триває Різдвяний піст - тим, хто постить, цього дня можна їсти гарячу їжу з пісною олією, рибу та випити трохи вина.
НБУ після запуску в обіг української гривні 1996 року не тільки неодноразово міняв дизайн та папір купюр, але і сплав монет, як "білих" - 1-5 копійок, 1, 5, 10 гривень так і "жовтих" - 10-50, 1 гривня, зазначають Патріоти України. Так склалось, що ...
Згідно з міською легендою Чернігова, в кургані Гульбище на Болдиних горах похований один із найвідоміших героїв давньоруських билин — Ілля Муромець. Водночас у Києво-Печерській лаврі зберігаються мощі, які також вважають спрадавна його останками, зазна...