2 червня православна церква за новим церковним календарем вшановує пам’ять святого Никифора, який жив у VIII-IX століттях і походив з Константинополя. З дитинства його виховували в дусі глибокої віри та християнських цінностей.
Його батько, Федір, був секретарем при імператорському дворі, але через свою відданість іконошануванню був вигнаний. Після смерті чоловіка, мати Никифора, Євдокія, повернулася до Константинополя і прийняла чернечий постриг.
Никифор здобув відмінну освіту і ще в юності захоплювався читанням духовної літератури та вивченням Святого Письма. Служив радником у дворі імператора Лева IV і вів доброчесне життя, активно захищаючи святі ікони. Згодом він залишив світське життя й оселився поблизу Босфору, де заснував монастир і побудував церкву.
У 815 році, за правління імператора Лева, Никифора заслали в монастир через його протистояння єресі та захист святих ікон. Після тринадцяти років вигнання, святий Никифор помер. Його мощі, які пролежали в землі дев’ятнадцять років, були урочисто перенесені до Константинополя.
Згідно віруванням і народним традиціям українців, сьогодні бажано не робити таке:
Також не рекомендується займатися сухим прибиранням, бо це може принести нещастя і фінансові проблеми.
У народі цей день прозвали Никифор Дубодер - наші предки в цей час заготовляли дубову кору.
З 2 червня наступав сінокіс, селяни приступали до підгортання картоплі. Господині в цей день пекли короваї.
Ввечері на стіл обов'язково потрібно було поставити свіжоспечений коровай, хліб або пиріг. Ця страва символізує гроші і притягує неабияке багатство.
А щоб грошей було ще більше, всім, кого сьогодні зустрінеш, потрібно роздавати особливі дари: дорослим — цукерки, а дітям — монети.
За народними повір'ями незаміжнім дівчатам цього дня потрібно сплести вінок і носити його цілий день - щоб наречені навколо вилися
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...