2 серпня за новим церковним календарем (15 серпня за старим) - перенесення в столицю Візантії з Єрусалима мощей апостола від сімдесяти Стефана, папи Римського.
Стефан жив у I столітті. Він був старшим із семи дияконів - апостолів Христа - тому його називають архідияконом. Крім цього, Стефана обрали апостолом від сімдесяти і він, нарівні з іншими, проповідував у Єрусалимі християнську віру. У народі день прозвали Степан Сіновал. за старим календарним стилем і що можна і не можна робити в день пам'яті пророка Іллі (день Іллі)
Одного разу в одній зі своїх проповідей він сказав: "Всевишній не в рукотворних храмах живе". Але ці його слова витлумачили неправильно і сприйняли як богохульство - мовляв, слово "рукотворний" може вживатися лише щодо язичницьких ідолів. І апостола засудили до суду. До нашого часу не дійшла інформація, чи був він страчений, чи потрапив під народний суд, але Стефан став першим мучеником, який загинув за Христа.
Мощі святого знайшли лише через 4 століття після його смерті - 2 серпня відзначають день їхнього перенесення в столицю Візантії з Єрусалима. Святиня має цілющу силу, тому частки мощей зараз перебувають по всьому світу.
Прикмети цього дня говорять про погоду в серпні та вересні:
У народному календарі 2 серпня - свято Степанів день, Степан Сіновал. Зазвичай цього дня закінчують збирати сіно на полях, тому день і отримав таку назву.
2 серпня, як і в будь-який інший день, церква не схвалює і виступає проти лихослів'я і лайки, злості, заздрості та жадібності, помсти, відчаю. Забороняється відмовляти в допомозі тому, хто просить.
Триває Успенський піст, який розпочався 1 серпня і триватиме до свята Успіння Богородиці 15 серпня. У цей період забороняється бурхливо веселитися, а тим, хто постить, не можна вживати продукти тваринного походження.
Народні прикмети не радять цього дня працювати в саду та городі. Не слід у Степанів день проводити будь-які грошові операції, зокрема брати або давати в борг - погана прикмета, яка може накликати фінансові проблеми.
Первомученик Стефан - уособлення стійкості віри. До святого звертаються з молитвами про прощення гріхів, зцілення душі, просять про захист і сили, щоб боротися з життєвими обставинами. Також святого вважають покровителем тварин, особливо коней.
За народним звичаєм цього дня потрібно збирати лікарські трави - м'яту, ромашку, пижмо, конюшину, божі сльози. З них потім плетуть так званий "Степанів вінок", який потрібно зберігати в домі протягом року. На травах із цього вінка готують цілющий чай - вважається, що він допомагає одужати тому, хто захворіє.
Усього виготовили лише 20 купе Ford Mustang McLaren. Заряджена версія купе вирізняється обвісом, розширеними крилами та пластиковим капотом. У США виявили покинутий раритет – Ford Mustang McLaren 1982 року. Унікальний спорткар простояв три десятиліття ...
Верховна Рада в четвер, 21 листопада, прийняла в першому читанні законопроєкт про безпеку в закладах загальної середньої освіти. Водночас у проєкті не передбачено фінансування забезпечення такої можливості. Про це сказав народний депутат Микола Княжиць...