Народні прикмети на 20 липня, що українці здавна вважали за гріх робити у Ільїн день

З старозавітних пророків у нашому народі з часів Русі особливо шанували суворого Іллю Громовержця, бо характером дуже нагадував Перуна. Навертаючись в християнство, люди все одно шукали знайомі прояви божественної сили

Іллінська церква стоїть на місці найдавнішого літописного християнського храму Києва

20 липня за новим церковним календарем православні віряни згадують пророка Іллю і знайдення мощей преподобного Афанасія Берестейського. . Про традиції та прикмети 20 липня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем - розповідаємо в матеріалі.

20 липня за новим церковним календарем (2 серпня за старим) - день пам'яті пророка Іллі (У народі - Ільїн день) та знайдення мощей преподобного Афанасія Берестейського. 20 липня за старим календарним стилем - день пам'яті благовірного Аскольда, первомученика Київського.

Одне зі значущих свят - день пророка Іллі, або Ільїн день - православні відзначають за новим стилем 20 серпня. Дата присвячена старозавітному пророку Іллі - найбільшому віщуну, який з'явився на світ майже за дев'ять століть до Різдва Христового і довів, що істинний Бог існує.

***

Преподобномученик Афанасій Берестейський був захисником православної віри, сучасником Петра Могили і преподобного Іова Почаївського.

Афанасій походив зі шляхетної родини, здобув добру освіту. 1627 року у Вільні він прийняв постриг, а незабаром став намісником Дубойського монастиря під Пінськом, а потім ігуменом Берестейського Симеонового монастиря.

Преподобний Афанасій постійно заступався перед владою за православний народ, і за це його стали утискати, ображати і навіть ув'язнили. Коли 1648 року почалася війна Польщі з козаками, православних постійно підозрювали у зраді польській державі. Донесли і на Афанасія, що він зрадник - і преподобного вбили.

Через 8 місяців мученика перепоховали в Берестейському Симеоновому монастирі, а незабаром визнали святим. 1816 року мощі святого згоріли разом із дерев'яною церквою святого Симеона Стовпника, в якій вони перебували. Залишки мощей було поховано 1823 року в раці (гробниці), де вони зберігаються досі.

Прикмети на 20 липня

20 липня - прикмети сьогоднішнього дня / ua.depositphotos.comЗа прикметами 20 липня судять про те, якою буде погода незабаром і осінь:

  • спекотна погода цього дня - буде суха осінь;
  • комарі хмарами літають - день буде погожим, без дощу;
  • гримить грім - дощу не чекай;
  • злива пішла - наступного року буде багато пожеж.

У народному календарі 2 серпня - свято Іллі. У народній традиції Іллю наділили рисами бога Перуна, повелителя грому, блискавки, дощу і покровителя врожаю. І коли в цей час ідуть грози, то кажуть, що це Ілля гуркоче Чумацьким шляхом на своїй колісниці.

Що не можна робити 20 липня

20 липня, як і в будь-який інший день, церква виступає проти лайки, лихослів'я, конфліктів, злості, заздрості, жадібності, наклепу, пліток, помсти і зневіри. Категорично заборонено цього дня відмовляти в допомозі нужденним.

Народні прикмети забороняють 20 липня працювати, особливо в полі та на городі. Також не можна купатися у водоймах - за повір'ями, вони кишать нечистю. Але цьому є логічне пояснення: оскільки в цей час йдуть зливи, то вода в річках і озерах не прогрівається, і після купання можна застудитися.

Що можна робити 20 липня

До святого Іллі звертаються з молитвами про здоров'я для дітей і близьких, сімейне благополуччя, дощ під час посухи, гарний врожай. У святого Афанасія просять зцілення від хвороб і про все, що людині хочеться змінити у своєму житті.

У народі на свято заведено збиратися в колі сім'ї та накривати стіл. Добре в цей день грати весілля або вінчатися - сім'я буде міцною і щасливою. Також за старих часів цього дня збирали дощову воду, її вважали цілющою, зберігали і вмивалися за хвороб.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Пекін намагався це приховати: У Китаї затонув новітній атомний підводний човен

четвер, 26 вересень 2024, 21:54

Китай намагався приховати затоплення новітнього підводного атомного човна. Про це повідомляє The Wall Street Journal, передають Патріоти України. За інформацією видання, навесні 2024 року в Китаї затонув новітній атомний ударний підводний човен. Інциде...

"Росіяни завжди відслідковують інформацію у публічному просторі": Військовий різко висловився про заяви щодо виходу ЗСУ з Вугледару

четвер, 26 вересень 2024, 21:28

Українські бійці замість того, щоб воювати за Вугледар, через "всіляких корисних дурнів, політиків" змушені спростовувати їхні заяви. Про це в ефірі "КИЇВ24" сказав Іван Тимочко, військовослужбовець, голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних с...