Православна церква України 21 грудня за новим стилем згадує мученицю Юліанію і ще 500 чоловіків і 130 жінок, які постраждали за віру в Нікомидії. Також в цей день вшановують Київського митрополита і чудотворця Петра.
21 грудня наші предки перераховували запаси дров, продовольства і консервації. У народі ця дата була відома як Петро-напівкорм, оскільки до цього періоду вже з'їдалася половина всіх зимових запасів. Якщо в льохах і коморах вже залишалося мало продуктів і зерна, то намагалися докупити потрібне продовольство або більше економити.
Також льохи в цей день перевіряли на наявність мишей та інших шкідників, які люблять зимувати в мішках з зерном. Щоб відлякати гризунів, приміщення обкурювали димом тютюну або полину. На стіні льоху вішали срібний хрест.
Також продовжували готуватися до Різдва: прибиралися в будинку, мили вікна, різали курей і свиней і готували м'ясні страви. Для близьких і для дітей купували подарунки на ярмарках. До радянських часів ялинку українці ставили і прикрашали до Різдва.
За старим стилем 21 грудня вшановують святого Патапія Фівського і мученицю Анфісу Римську. Свята Анфіса вважається покровителькою рукоділля. Жінки шили одяг, ткали килими, в'язали теплі речі. Дівчата вишивали весільний рушник на своє майбутнє весілля. У давні часи вважалося, що кожна Українка повинна вміти шити, інакше її вважатимуть поганою господинею..
Заборонено в цей день пліткувати, розповідати чужі секрети, підслуховувати розмови.
Не можна в цей день жорстоко поводитися з тваринами, бити і кричати на них, проганяти з двору. Також не варто сідлати коня.
21 грудня не давайте обіцянок, якщо не впевнені, що зможете їх виконати.
Не можна стригтися, інакше нашкодите волоссю.
Важка фізична робота 21 грудня під забороною, оскільки може нашкодити здоров'ю.
Існують такі прикмети про погоду в цей день:
Народне свято 15 квітня відоме під назвами Пудів день, Святий Пуд, Тит-ледолом, Бескормица, Полікарпів день. 15 квітня за новим стилем вшановують пам'ять преподобного Павла Фівейського, святого Пуда, учня апостола Павла, а також мучениць Василини та А...
"Понад чотири години провела сьогодні на станції переливання крові. Харків. Припаркуватися біля медичного центру неможливо, низка автомобілів розтяглася на кілометр. Беруть кров у підвальному приміщенні, й люди чекають своєї черги на сходах, усе забите...