Православне свято 24 жовтня за новим церковним календарем (6 листопада за старим) - день пам'яті мученика Арефи і з ним 4299 мучеників, а також ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість", нагадують Патріоти України. День пам'яті апостола від 70-ти Пилипа, а також Феофана Сповідника.
***
Арефа жив у VI столітті і був правителем міста Неграна (місто на південному заході сучасної Саудівської Аравії,-ред.). Жителі цього міста в ті часи були переважно християнами. Однак аравійський цар Дунаан був іудеєм і за його наказом було велено винищити послідовників Христа.
Військо Дунаана підійшло до міста, але не змогло його взяти штурмом, і тоді цар вирішив обдурити мешканців, пообіцявши їх обкласти податками і не вимагати переходу в юдейство. Жителі міста відчинили ворота і пошкодували про це: кліриків Церкви (427 осіб) спалили на багатті, а правителя Арефу та інших старійшин кинули до в'язниці. Проповідники царя ходили містом, намагаючись навернути християн в іудейство, але безуспішно. Мученицьку смерть за Христа прийняли понад 4 тис. жителів міста.
***
24 жовтня за новим календарем - день ікони "Всіх скорботних Радість", яка шанується як чудотворна.
Ікона Пресвятої Богородиці "Всіх скорботних Радість" відома великою кількістю чудес. Прославилася ікона 1688 року. Стався один випадок: сестра патріарха Іоакима Євфимія, яка жила в Москві, страждала на невиліковну хворобу. Одного разу під час молитви жінка почула голос - він велів іти до храму Преображення Господнього і знайти образ, іменований "Всіх скорботних Радість". Євфимія дізналася, що в цьому храмі справді є така ікона, тож зробила, як було велено, - священик відслужив молебень, і вона невдовзі зцілилася. Сталося це 24 жовтня.
Існує багато списків (копій) ікони, які також шануються як чудотворні. Багато з них перебувають у лікарнях і в'язницях, відомо, що молитви перед образом зцілюють навіть тяжкохворих людей. Також за переказами, Богородиці являлася в лікарні Києво-Печерської лаври - ікону "Всіх скорботних Радість" туди пожертвував засновник лікарні князь Микола Святоша.
На іконі "Всіх скорботних Радість" Богородиця зображена на повний зріст, що стоїть у сяйві, з Немовлям на лівій руці. Її оточують ангели і люди, охоплені недугами і скорботами. Вище, у хмарах, знаходиться зображення Новозавітної Трійці. У ранніх варіантах іконографії в руці Богородиці зображені вервиці, сувій або хліб. Існують також списки, де Богоматір зображена без Немовляти зі скіпетром у правій руці, а лівою вона передає хліб.
У народі 24 жовтня - свято Афанасіїв день, назване так на честь святителя Афанасія, патріарха Царгородського, пам'ять якого також відзначають сьогодні.
У церковне свято 24 жовтня, як і в будь-який інший день, церква не схвалює сварок, лихослів'я, пліток, осуду і наклепу, лінощів, виступає проти жадібності, заздрощів, помсти і відчаю. Не можна відмовляти в допомозі тим, хто просить про неї.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не радять приймати подарунки від незнайомих людей - це може бути небезпечним, і потрібно постаратися бути обережним із посудом, щоб не розбити його - за повір'ям, це до хвороб і проблем.
У молитвах на православне свято сьогодні просять зцілення від хвороб, про одужання і здоров'я дітей, допомогти налагодити сімейне життя, захистити від кривдників, втішити в скорботі. Вважається, що ікона "Всіх скорботних Радість" допомагає в найвідчайдушніших і найважчих життєвих ситуаціях.
За народною традицією 24 жовтня готують сезонний зимовий одяг - провітрюють, перуть і лагодять. Вважається, що цього дня добре здійснювати операції купівлі-продажу - вони будуть успішними.
21 січня. Триває 1063 доба мужньої оборони України проти навали російських окупантів. РОВ планували масштабні дії в Курській області, прагнучи приховати свої слабкі сторони напередодні інавгурації Дональда Трампа, але, зазнали повне фіаско. . Тим часом...
В минулому популярний український співак Олег Винник, а зараз втікач оголосив про нові виступи за кордоном. Одіозний артист планує дати перші концерти за час повномасштабного вторгнення у Празі, Чехія, повідомляють Патріоти України. Виконавець, який ма...