Православне свято 25 листопада за новим календарем (8 грудня за старим) - день пам'яті Климента I, папи Римського і одного з апостолів від сімдесяти (у народі - Клим Холодний). За юліанським календарем - святителя Іоанна Милостивого, патріарха Олександрійського, а також пам'ять ікони Божої Матері "Милостива" (Кіккська).
***
Папа Римський Климент I - один із перших християнських проповідників. Народився в I столітті в знатній і багатій римській родині. Коли був маленьким, то разом із мамою і ще двома братами потрапив у корабельну аварію дорогою до Афін. Невідомим чином усі вони вижили, але втратили один одного. Через деякий час батько вирушив на пошуки рідних, Климент залишився в Римі.
Коли майбутньому угоднику Бржому було 24, він почув про Ісуса і, щоб більше дізнатися про нього, вирушив на схід, де слухав проповіді апостолів Варнави і Петра. Так Климент прийняв хрещення і став учнем Петра. Сталося несподіване: серед учнів апостола Климент знайшов своїх братів, а через деякий час вони знайшли батьків, і сім'я возз'єдналася. Батько з матір'ю теж прийняли хрещення. Пізніше Климента обрали в число сімдесяти апостолів.
Історія оповідає про те, що апостол Петро посприяв, щоб Климент став єпископом, а пізніше - папою римської церкви з 92 по 101 рік. За своє життя апостол Климент зробив багато добрих справ і прославився зціленнями. За християнські проповіді його заслали з Риму в Інкерманські каменоломні біля Херсонеса Таврійського (нині це українське місто Севастополь). Але святий і там продовжив проповіді, а за його молитвою біля каменоломень забило джерело, і засуджені могли пити вдосталь. З плином часу християн у місті стало так багато, що Климента вирішили позбутися: його прив'язали до якоря і втопили в морі. Але за молитвою сподвижників море відступило - Климента знайшли й поховали. Відтоді протягом семи століть у цей день море відступало, щоб можна було вклонитися місцю смерті святого, і відбувалися чудеса.
Близько 861 року святі Кирило і Мефодій перенесли мощі Климента до Херсонеського храму, а пізніше їх перевезли до Риму, до базиліки Святого Климента. Частину мощей, яка залишилася в Херсонесі, 989 року за наказом князя Володимира було перевезено до Києва, у Десятинну церкву.
За прикметами дня можна дізнатися, якою буде погода взимку та навесні:
У народі прозвали 25 грудня свято Клим Холодний. З цього дня зазвичай починаються морози.
У церковне свято 25 листопада, як і в будь-який інший день, церква не схвалює гніву, виступає проти заздрості, жадібності, розпачу і ліні. Не слід відмовляти в допомозі тим, хто просить, лаятися і лихословити - за поганими словами Бог не чує молитви.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не варто давати гроші в борг, поспішати - інкаше, справи підуть погано, працювати на повний шлунок та скаржитися на погоду - всіх терплячих зима обдарує міцним здоров'ям.
Цього дня традиційно моляться святому апостолу Клименту I - просять захистити від хвороб і сильних холодів.
День вважається сприятливим для спокійних і розмірених справ. Цікаво, що за старих часів на Клима всі важливі справи починали суворо натщесерце - вважалося, що тільки так можна забезпечити успіх задуманого. Також у народі кажуть, у кого в цей день гарний настрій, того щастя чекає весь наступний рік.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...