Православне свято 25 листопада за новим календарем (8 грудня за старим) - день пам'яті Климента I, папи Римського і одного з апостолів від сімдесяти (у народі - Клим Холодний). За юліанським календарем - святителя Іоанна Милостивого, патріарха Олександрійського, а також пам'ять ікони Божої Матері "Милостива" (Кіккська).
***
Папа Римський Климент I - один із перших християнських проповідників. Народився в I столітті в знатній і багатій римській родині. Коли був маленьким, то разом із мамою і ще двома братами потрапив у корабельну аварію дорогою до Афін. Невідомим чином усі вони вижили, але втратили один одного. Через деякий час батько вирушив на пошуки рідних, Климент залишився в Римі.
Коли майбутньому угоднику Бржому було 24, він почув про Ісуса і, щоб більше дізнатися про нього, вирушив на схід, де слухав проповіді апостолів Варнави і Петра. Так Климент прийняв хрещення і став учнем Петра. Сталося несподіване: серед учнів апостола Климент знайшов своїх братів, а через деякий час вони знайшли батьків, і сім'я возз'єдналася. Батько з матір'ю теж прийняли хрещення. Пізніше Климента обрали в число сімдесяти апостолів.
Історія оповідає про те, що апостол Петро посприяв, щоб Климент став єпископом, а пізніше - папою римської церкви з 92 по 101 рік. За своє життя апостол Климент зробив багато добрих справ і прославився зціленнями. За християнські проповіді його заслали з Риму в Інкерманські каменоломні біля Херсонеса Таврійського (нині це українське місто Севастополь). Але святий і там продовжив проповіді, а за його молитвою біля каменоломень забило джерело, і засуджені могли пити вдосталь. З плином часу християн у місті стало так багато, що Климента вирішили позбутися: його прив'язали до якоря і втопили в морі. Але за молитвою сподвижників море відступило - Климента знайшли й поховали. Відтоді протягом семи століть у цей день море відступало, щоб можна було вклонитися місцю смерті святого, і відбувалися чудеса.
Близько 861 року святі Кирило і Мефодій перенесли мощі Климента до Херсонеського храму, а пізніше їх перевезли до Риму, до базиліки Святого Климента. Частину мощей, яка залишилася в Херсонесі, 989 року за наказом князя Володимира було перевезено до Києва, у Десятинну церкву.
За прикметами дня можна дізнатися, якою буде погода взимку та навесні:
У народі прозвали 25 грудня свято Клим Холодний. З цього дня зазвичай починаються морози.
У церковне свято 25 листопада, як і в будь-який інший день, церква не схвалює гніву, виступає проти заздрості, жадібності, розпачу і ліні. Не слід відмовляти в допомозі тим, хто просить, лаятися і лихословити - за поганими словами Бог не чує молитви.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не варто давати гроші в борг, поспішати - інкаше, справи підуть погано, працювати на повний шлунок та скаржитися на погоду - всіх терплячих зима обдарує міцним здоров'ям.
Цього дня традиційно моляться святому апостолу Клименту I - просять захистити від хвороб і сильних холодів.
День вважається сприятливим для спокійних і розмірених справ. Цікаво, що за старих часів на Клима всі важливі справи починали суворо натщесерце - вважалося, що тільки так можна забезпечити успіх задуманого. Також у народі кажуть, у кого в цей день гарний настрій, того щастя чекає весь наступний рік.
Православне свято 25 листопада за новим календарем (8 грудня за старим) - день пам'яті Климента I, папи Римського і одного з апостолів від сімдесяти (у народі - Клим Холодний). За юліанським календарем - святителя Іоанна Милостивого, патріарха Олександ...
Сьогодні 24 листопада. Триває 1005 доба мужньої оборони України проти навали російських окупантів. . Торецьк та Часовий Яр, Велика Новосілка та Курахове. Курахівський напрямок: сили оборони України щоденно відбивають накати росіян на Романівку та бло...