Православна церква України 26 березня за новим стилем вшановує пам'ять архангела Гавриїла і єпископа Іринея Сирійського, а також преподобного Василя Нового. За старим стилем у свято сьогодні вшановують патріарха Никифора Константинопольського.
У ці дні на луках і полях збирають березовий сік, бруньки черемхи, вербові "котики". Сади обробляють від комах-шкідників, які вилазять з-під кори.
З 26 березня українки припиняли шити і вишивати. З цього періоду у селян з'являлося багато справ у саду та на городі, тож було не до зимовогорукоділля. Починали висаджувати розсаду овочів і садити плодові дерева.
За прикметами, вода цього дня набуває чудодійних і цілющих властивостей. Тому для міцного здоров'я і благополуччя в це народне свято варто попити води з колодязя або джерела. Також дуже сприятливими для здоров'я цього дня вважаються похід у лазню, обливання прохолодною водою і обтирання рушником.
26 березня - вдала дата для риболовлі та збору перших диких рослин, а також для лікування будь-яких недуг і лихоманки.
Не можна цього дня рубати дерева, інакше накличете біду.
День вдалий для риболовлі, але не можна ловити раків.
Не дуже щасливий день для будь-яких починань, переїзду, працевлаштування, початку великих і складних проєктів.
Не викидайте залишки хліба та їжі у відро для сміття, а згодуйте їх птахам і бездомним тваринам.
Жінкам не можна ходити з розпущеним волоссям сьогодні.
Ґ
Ні піст, ні паски, ні крашанки не є істинним сенсом Великодня, а увагу слід звертати на свої вчинки і думки. Про це розповів священнослужитель, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко, інформують Патріоти...
Найважливіше і улюблене традиційне свято більшості українців, Великдень, у 2025 році відзначається 20 квітня. Традиційно Великдень відзначається урочистими богослужіннями, передають Патріоти України. . На Великдень існує багато прикмет і заборон, прич...