Народні прикмети на 26 липня. Кому сьогодні щастить та що не варто позичати цього дня, щоб не втратити благополуччя

Якщо цього дня зозулю чути - осінь буде тепла і пізня

26 липня за новим церковним календарем (8 серпня за старим) - день пам'яті священномучеників Єрмолая, Єрміппа і Єрмократа Нікомидійських, які постраждали за віру в IV столітті. У народі день дістав назву Єрмолаїв. 26 липня за новим стилем згадують також преподобного Мойсея Угрина, Києво-Печерського. За старим календарним стилем цього дня православні відзначають Собор архангела Гавриїла.

Єрмолай народився в III столітті в Нікомидії. Він прийняв хрещення і з часом став пресвітером і проповідником. В ті часи йшли гоніння на християн, тому Єрмолай, а також його сподвижники Єрміпп і Єрмократ змушені були переховуватися. Але Єрмолай не полишав своєї справи: продовжуючи проповідувати християнство, він дедалі більше людей навертав до віри. Був серед них відомий цілитель і великомученик Пантелеймон - за переказами, лікувати його навчив Єрмолай.

Коли Пантелеймона заарештували, він повідомив ім'я наставника Єрмолая і те, де той ховається. Єрмолая і його сподвижників заарештували і незабаром стратили.

***

Мойсей Угрин жив у X-XI століттях. За походженням він був угорцем. Із двома своїми братами, Єфремом і Георгієм, Мойсей пішов на службу до благовірного київського князя Бориса. Коли ж Бориса було вбито за наказом його брата Святополка, то разом із ним загинув і Георгій. Мойсей втік до Києва, до сестри Бориса, Предслави.

Незабаром Київ захопив польський король Болеслав, і Мойсей потрапив у полон до Польщі. Відомо, що він був дуже ставний і красивий собою - його примітила багата вдова і викупила, щоб зробити своїм чоловіком. Але Мойсей давно вирішив присвятити життя Богу і стати ченцем. Незважаючи на всі спокуси, він відмовив жінці і таємно прийняв чернечий постриг від афонського ченця, який проїжджав у тих краях. Вдова в гніві наказала побити Мойсея, але в цей самий час у Польщі піднявся заколот, і ченцеві вдалося втекти до Києва. Там він вступив до Печерського монастиря, де й жив до самої смерті. Мощі святого спочивають у печерах Києво-Печерської лаври.

Раніше ми розповідали, яке сьогодні церковне свято за старим календарним стилем - православні відзначають Собор архангела Гавриїла.

Прикмети на 26 липня

За прикметами дня судять про погоду незабаром і восени:

  • мухи кусаються - буде дощ;
  • захід багряного кольору - почнеться сезон дощів;
  • листя на липі вже пожовкло - до ранньої осені;
  • зозулю чути - осінь буде тепла і пізня.

У народі 26 липня - свято Єрмолаїв або Мар'їв день. Прозвали його так тому, що з цього дня на трави лягають особливі осінні тумани - марева, які в народі наділяють цілющою силою. Тому на Єрмолая після ранкової роси збирають лікарські рослини.

Що не можна робити 26 липня

26 липня, як і в інший день, церква виступає проти лихослів'я, лайки, злості та сварок, заздрості, жадібності, помсти, розпачу, наклепів і пліток.

За народними повір'ями цього дня жінкам не можна виконувати жодної важкої роботи, особливо працювати в полі та городі, а також шити, в'язати та вишивати, інакше можна втратити сімейне щастя. Не слід також позичати будь-який інструмент - вважається, що разом із ним віддаси з дому благополуччя.

Що можна робити 26 липня

У молитвах до святого Єрмолая просять зцілення від різних хвороб, зміцнити віру і дати сили на подолання важких життєвих ситуацій. У святого Мойсея Угрина просять допомоги в боротьбі зі спокусами.

Як і напередодні, цього дня вже копають картоплю. Також на Єрмолая заведено збирати лікарські трави і яблука - їх не можна їсти до Яблучного Спаса, але можна робити заготівлі на зиму. Вважається, що якщо цього дня зірвати кілька колосків жита й заткнути їх за пояс, то можна позбутися болю в спині. За однією з прикмет тому, чиє ім'я починається на літеру Е, в Єрмолаїв день обов'язково має пощастити.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Жителька Курщини кланялася українським військовим у ноги за допомогу (відео)

субота, 18 січень 2025, 20:57

Російська влада ніяк не підтримує жителів Курщини, тож ними опікуються Збройні сили України. Вони надають місцевим гуманітарну допомогу: одяг, ліки, засоби гігієни, воду та їжу. Росіяни дякують нашим військовим за поміч і можливість контактувати зі сво...

"Русня на милицях йде полем і гине": В РНБО пояснили нову тактику окупантів (відео)

субота, 18 січень 2025, 20:46

В мережі активно ширили відео того, як російські окупаційні війська відправляють в атаку поранених бійців на милицях. Таким чином противник намагається виявити вогневі позиції Сил оборони. Такою думкою поділився керівник Центру протидії дезінформації п...