Народні прикмети на 26 листопада: Що робили здавна українці у Юр'єв день (Юрія Зимового), традиції та заборони

Православна церква України 26 листопада за новим стилем вшановує пам'ять Георгія Побідоносця. Свято 26 листопада присвячене освяченню Георгіївської церкви у Києві, збудованій Ярославом Мудрим. Храм був зруйнований у 1930-ті роки. Однак традиція святкування зберіглася, й відома за назвою Юр'єв день. Цього дня вітають з іменинами Юрія, Єгора та Георгія - ці три імені вважаються спорідненими.

Георгій Побєдоносець вважається покровителем усіх тварин. У день його пам'яті заборонено полювати, різати худобу і птицю і взагалі будь-яким чином шкодити тваринам. Вважається, що цього дня дикі звірі можуть близько до житла підходити.

День Георгія вважається вдалим для будь-якої подорожі та далеких поїздок. У цей день дорога буде легкою. Також це народне свято вважається дуже вдалим для лікування дітей із порушеннями мови та відвідування логопеда.

До дня Георгія Побідоносця наші предки намагалися роздати всі борги та виконати всі обіцянки. Вірили, що якщо після 26 листопада залишиться борг, виплатити його вже не вдасться.

За старим стилем 26 листопада вшановували архієпископа Іоанна Золотоуста. Йому молилися про справедливу відплату для шахраїв, обманщиків та інших нечесних людей.

Наші пращури примітили в день Івана ліпили домашні пельмені і вареники. До цього заняття залучали дітей, щоб чимось зайняти їх у морози та розвинути моторику. Найсмачнішими та найкориснішими вважалися вироби з домашнього м'яса. Частину вареників варили на обід, а решту заморожували. Для посту окремо ліпили вареники з картоплею та капустою.

У давнину вважалося, що в день Золотоуста все живе на вулиці перестає рости і всі рослини впадають у сплячку. Тому після народного свята 26 листопада припиняли посадку будь-яких рослин, у тому числі кімнатних квіток. Після цієї дати більше не садили озимі.

Що не можна робити 26 листопада

Не можна нічого садити і сіяти в цей день, інакше хорошого врожаю не буде.

Обманювати, займатися шахрайством і давати завідомо неправдиві обіцянки сьогодні категорично заборонено - це розлютить святого Іоанна.

Не можна заздрити і бажати зла комусь, обговорювати людину за спиною, розповідати її секрети.

Заборонено сьогодні лаятися матом, інакше Бог не почує молитов.

Прикмети погоди 26 листопада

  • Ворони голосно каркають - до відлиги.
  • Зайці тікають з лісу - до похолодання.
  • Якщо дерева вкрилися інеєм, то в наступному році буде хороший урожай.
  • Зірки яскраво виблискують на небі - до сильних снігопадів.
  • Густий туман вранці віщує потепління.
  • Якщо цілий день йде сніг, але відразу тане на землі, то морози настануть нескоро.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Фактори, які мають ключове значення та впливають на характер бойових дій, але не мають прямого відношення до дій частин та з'єднань противника на конкретних напрямках, - Костянтин Машовець

четвер, 3 квітень 2025, 8:43

Частина перша. 1. Питання комплектування. На сьогоднішній день загальна чисельність так званого «объединённой группировки вооружённых сил рф на юго-западном твд» (офіційна назва різновидового та різнорідного угруповання «вс рф», що воює в Україні), за ...

Народні прикмети на 3 квітня. Чому на Микиту-вододіла треба бути обережними з водою і як саме вчиняли пращури

четвер, 3 квітень 2025, 7:05

Православна церква України 3 квітня за новим стилем вшановує пам'ять преподобного Микити, сповідника Мідікійського (відомий також в народі як Микита-вододіл. - ред.), мучениці Феодосії та ікони Богоматері "Нев'янучий цвіт". За старим стилем у цей день ...