Православна церква України 26 листопада за новим стилем вшановує пам'ять Георгія Побідоносця. Свято 26 листопада присвячене освяченню Георгіївської церкви у Києві, збудованій Ярославом Мудрим. Храм був зруйнований у 1930-ті роки. Однак традиція святкування зберіглася, й відома за назвою Юр'єв день. Цього дня вітають з іменинами Юрія, Єгора та Георгія - ці три імені вважаються спорідненими.
Георгій Побєдоносець вважається покровителем усіх тварин. У день його пам'яті заборонено полювати, різати худобу і птицю і взагалі будь-яким чином шкодити тваринам. Вважається, що цього дня дикі звірі можуть близько до житла підходити.
День Георгія вважається вдалим для будь-якої подорожі та далеких поїздок. У цей день дорога буде легкою. Також це народне свято вважається дуже вдалим для лікування дітей із порушеннями мови та відвідування логопеда.
До дня Георгія Побідоносця наші предки намагалися роздати всі борги та виконати всі обіцянки. Вірили, що якщо після 26 листопада залишиться борг, виплатити його вже не вдасться.
За старим стилем 26 листопада вшановували архієпископа Іоанна Золотоуста. Йому молилися про справедливу відплату для шахраїв, обманщиків та інших нечесних людей.
Наші пращури примітили в день Івана ліпили домашні пельмені і вареники. До цього заняття залучали дітей, щоб чимось зайняти їх у морози та розвинути моторику. Найсмачнішими та найкориснішими вважалися вироби з домашнього м'яса. Частину вареників варили на обід, а решту заморожували. Для посту окремо ліпили вареники з картоплею та капустою.
У давнину вважалося, що в день Золотоуста все живе на вулиці перестає рости і всі рослини впадають у сплячку. Тому після народного свята 26 листопада припиняли посадку будь-яких рослин, у тому числі кімнатних квіток. Після цієї дати більше не садили озимі.
Не можна нічого садити і сіяти в цей день, інакше хорошого врожаю не буде.
Обманювати, займатися шахрайством і давати завідомо неправдиві обіцянки сьогодні категорично заборонено - це розлютить святого Іоанна.
Не можна заздрити і бажати зла комусь, обговорювати людину за спиною, розповідати її секрети.
Заборонено сьогодні лаятися матом, інакше Бог не почує молитов.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...