28 лютого в православному календарі день пам’яті преподобного Василя Сповідника. Преподобний Василій був монахом і аскетом, який виступав проти іконоборчого руху, що відбувався в Візантії в 8-9 століттях. Його відстоювання права на використання ікон у культі були важливою складником боротьби за правду віри та дотримання канонів православ'я.
Під час правління імператора Льва III Ісавра іконоборство стало офіційною політикою візантійської імперії. Імператор намагався прибрати ікони з церков та заборонити їхнє використання в релігійних обрядах. Проти цього піднімалися протести вірян, а між ними були й такі, як преподобний Василій Сповідник, які брали на себе відповідальність за захист ікон і віри.
Він разом з Прокопом Декаполітом був ув'язнений через свою боротьбу і вийшов на волю лише після смерті імператора. Помер 750 року в глибокій старості.
28 лютого за новим церковним календарем (13 березня за старим стилем) згадують преподобного Василя, сповідника, який жив у VIII столітті, і преподобного Касіяна, затворника Києво-Печерського. У народі день прозвали Василь Теплий. За юліанським календарем це день пам'яті святого Онисима, одного з 70-ти апостолів Христа.
***
Василь жив у VIII столітті. Угодник Божий залишив усе мирське і вирішив стати ченцем. Це були часи царювання візантійського імператора-іконоборця Лева Ісаврянина. Сталося так, що Василь разом з учителем Прокопієм Декаполітом виступив проти імператора, за що їх схопили, піддали катуванням і ув'язнили. Лише після смерті жорстокого правителя ченці були звільнені. До кінця свого життя святий сповідник Василь мирно жив у молитві та пості, допомагаючи людям в духовних шляхах.
***
Преподобний Касіян жив у XII столітті. Про його народження нічого невідомо. Прославився він як затворник і пістник Печерський. У Печерському Патерику його описують як ченця, який перед усіма себе упокорював, був слухняний, дуже працьовитий і пісний. Затвор у печері став завершенням його подвигів. Мощі святого перебувають у замурованій келії у Феодосієвих печерах Києво-Печерської лаври.
У народному календарі 28 лютого - свято Василь Теплий, Василів день або Василь Капельник, оскільки цього дня часто настає відлига. За прикметами дня можна судити про погоду і врожай:
За народною прикметою, якщо сьогодні видався сонячний день, потрібно вийти на вулицю і подихати на повні груди - повітря в цей час вважається особливо цілющим.
За народними прикметами вважається, що цього дня не варто підмітати і мити підлогу, щоб не вимести щастя і здоров'я за поріг. Також за старих часів намагалися на Василя не виходити ввечері з дому без зайвої потреби - день вважався непростим і невдалим.
До святого Василя прийнято просити зцілитися від недуг, зміцнення віри, сприяння родинному щастю й добробуту. Вважають, що святий Василь любить трудівників, тому ті, хто багато працює цього дня, можуть бути впевнені - удача не пройде повз.
На Василя в дім прийнято приносити гілки хвої, їх вішають на стіни і ставлять на стіл. У народі вірять, що вони приносять здоров'я домочадцям і очищають повітря.
4 квітня за новим стилем (17 квітня за старим) - день пам'яті преподобного Іосифа Писавця, преподобного Іосифа Багатохворобливого Києво-Печерського, ікони Божої Матері "Геронтисса", однієї з найбільш шанованих ікон Богородиці на Афоні. Ікона "Стариця" ...
"Трамп запровадив додаткові мита на два острови, які населені виключно пінгвінами. На рівні 10 відсотків. З одного боку добре, що Трамп вважає пінгвінів своїми друзями", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", ...