28 листопада за новим церковним календарем згадують святого сповідника Стефана Нового. У народному календарі - Сойкін день. Преподобномученик Стефан Новий народився 715 року в Константинополі. Це були часи, коли у Візантійській імперії панувало вчення іконоборців. Тобто, ікони були офіційно заборонені, а християни, які їх шанували, потрапляли під гоніння. Тому сім'я Стефана змушена була ховатися, а сам Стефан пішов до блаженного відлюдника Іоанна на гору святого Авксентія.
Згодом на цій горі утворився монастир, а його ігуменом став Стефан. Про обитель і шанування ікон у ній донесли імператору. Він наказав заарештувати ігумена - так Стефан опинився на засланні на одному з віддалених островів. Однак і там незабаром він зібрав громаду учнів. Тоді було вирішено кинути ігумена та інших християн у темницю. Але іконоборці прогадали: ув'язнені ігумен і його учні створили у в'язниці монастир, а до стін в'язниці стали приходити люди і просити помолитися за них. Важко уявити гнів імператора, який дізнався про це. Але влаштувати суд над Стефаном він не міг - побоявся народного гніву. Тому до святого підіслали найманих убивць, а коли ті не впоралися, то імператор оббрехав Стефана - нібито той хоче скинути його з престолу. І розлючені воїни вбили ігумена. Переказ свідчить, що наступного дня після смерті на Константинополь обрушилися буря і імла.
За прикметами дня судять, якою будуть зима і весна:
У народному календарі 28 листопада - свято Сойчин день. Було помічено, що саме цього дня птахи сойки, які завжди ластяться до людей, обов'язково прилітають до житла.
У цей день є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:
За народними прикметами не варто цього дня давати в борг - вважається, що так можна віддати своє щастя. Але правильним буде тільки не пропонувати щось позичити, але якщо просять допомогти - то це потрібно зробити.
Цього дня можна піти до храму. Святого мученика Стефана просять про заступництво, позбавлення від недуг, допомоги у важкий життєвий період. Тим, хто дотримується посту, дозволяється гаряча їжа з олією і риба. Раніше ми публікували детальний календар харчування на Різдвяний піст по днях.
У народі вважається, що цього дня слід прислухатися до порад старших - вони допоможуть розв'язати складні завдання. Гарна прикмета - побачити сойку, а ще краще - почути її спів. Сойок у народі вважають особливими - за їхнє яскраве оперення та вміння наслідувати голоси людей. Вірять, що сойка - віщий птах. Зустріч із нею, особливо цього дня - це щасливий знак, а якщо при цьому загадати бажання - обов'язково збудеться. Також у народі вірять, що на крилах у сойки заховані крихітні дзеркала, в яких можна побачити своє майбутнє. Є й інша прикмета дня: слід набрати в жмені снігу, загадати бажання і підкинути його над головою.
Рано чи пізно Російська Федерація не зможе підтримувати війну в тому ритмі, який вона підтримувала останні три роки. Про це розповів журналіст Віталій Портников в етері "Еспресо", передають Патріоти України. "Стане очевидним, що ця війна є непосильною ...
Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...