За новим церковним календарем цього дня християни східного обряду згадують праведних святих Симеона Богоприємця та Ганну Пророчицю. У народі - свято Починки. За старих з самого ранку бралися за роботу - починали готуватися до весни, лагодили все, що потрібно для роботи, робили так званий почин. Вважалося, що чим раніше на Починки почнеш працювати, тим швидше весна прийде.
За старим стилем 3 лютого вшановують Максима Сповідника.
3 лютого наші пращури особливо турбувалися про дітей - балували їх, не залишали без нагляду та молилися за благополуччя. Цього дня читали сильну молитву за дітей:
Господи Ісусе Христе, Сину Божий, молитвами Пречистої матері твоєї вислухай мене, смиренну дочку Твою (ім'я). Господи, благослови своєю милістю чадо моє (ім'я), помилуй і спаси його заради імені Твого.
Господи, огороди його від видимих і невидимих ворогів, від усяких бід, проблем та нещасть. Зціли його від усіляких хвороб, захисти від поганих звичок і полегши його душевні страждання та скорботи.
Господи, даруй дитині моїй (ім'я) благодать Святого Духа на багато років життя, здоров'я та здорового глузду. Господи, дай йому своє благословення на благочестиве сімейне життя та щасливе дітонародження. Бо сила Твоя всесильна і всемогутня. Амінь.
Селяни у це народне свято оглядали та лагодили польовий інвентар – вози, лопати, кінну упряжку, плуг. Ці предмети перевіряли заздалегідь, щоби бути готовими до сільськогосподарського сезону. Також у цей день пригощали та лікували коней, щоби до березня вони набралися сил для роботи в полі.
3 лютого чоловіки та жінки проводили обряд, який мав зміцнити шлюб. Подружжя бралося за руки, виходило у двір і говорило: "Що Бог з'єднав, то людині роз'єднати не під силу". Потім разом струшували з дерев іній.
Сьогодні згадували добрим словом усіх, хто будь-коли допомагав людині. Вшановували добрих і жалісливих людей. А зло та образи цього дня вважалися за служіння дияволові. Вважається, що якщо цього не вдалося зробити заплановане, то це на краще - Господь уберіг від біди.
Господині цього дня пекли пироги з рибою, грибами, картоплею, яйцями. Цими пирогами пригощали рідних, жебраків і добрих людей.
Не можна цього дня ображати та ігнорувати дитину.
Маленьких дітей не варто залишати без нагляду.
Не можна одягати чорні речі та давати гроші у борг у цей день.
Під час роботи не можна надриватися та перенапружуватись - збільшується ризик отримати побутову травму, поріз чи опік.
"Вчора був той самий день – День гідності та свободи. Трохи не пропустила. День "майданутых", по-простому", - пише харківська журналістка Анна Гін на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:. "Не віриться, що вже ...
Британське високотехнологічне обладнання вартістю 2,1 мільйона доларів надходило до Росії через компанію, зареєстровану в Киргизстані, яку заснувала 25-річна модель. Про це повідомляє BBC News із посиланням на митні документи, передають Патріоти Україн...