Християни східного обряду 30 квітня за новим стилем (13 травня за старим) вшановують Якова Зеведеєва, одного з 12 апостолів. За юліанським календарем цього дня згадують єпископа Симеона Персидського, мученика Адріана і папу римського Агапіта, нагадують Патріоти України.
***
Яків жив у I столітті, був рибалкою і братом апостола Іоанна Богослова. За деякий час Яків також став апостолом і одним із дванадцяти найближчих учнів Христа. Йому, Іоанну Богослову та апостолу Петру Ісус Христос повідав про своє призначення. Також Яків з апостолом Петром став свідком чудес, які створив Спаситель, і очевидцями більшості подій Його земного життя: воскресіння доньки Яіра, Преображення Господнього на горі Фавор.
Після того, як на апостолів зійшов Святий Дух, святий Яків вирушив проповідувати в інші країни. За переказами, противники християнства найняли філософа Гермогена, щоб той висміяв апостола і спростував його доводи. Однак, коли Яків заговорив, то Гермоген і його учень прийняли хрещення і стали християнами.
Після повернення апостола до Єрусалима, його схопили за наказом царя Ірода Агріппи і стратили. Таким чином Яків став першим апостолом-мучеником та єдиним чия смерть описана в Новому Заповіті.
Згідно з переказами, після мученицької кончини апостола 44 року на Святій землі, його останки були покладені в човен і пущені по хвилях Середземного моря. Чудовим чином цей човен приплив до Іспанії, де святий проповідував раніше, і був викинутий на берег. 813 року, за церковним переказом, місцевий чернець-відлюдник Пелайо, слідуючи за якоюсь дороговказною зіркою, виявив цей ковчег з мощами, що залишалися нетлінними.
Там, де то сталося побудували церкву, а згодом навколо утворилось місто, яке назвали на честь апостола - Сантьяго-де-Компостела.
***
Наші пращури у ці дні поралися з бджолами - виносили вулики, перевіряли матку, обприскували пасіку святою водою. Пасічники спостерігали за тим, які рослини сядуть запилювати бджоли - саме вони, за прикметами, добре вродяться цього року.
За прикметами 30 квітня для міцного здоров'я варто з'їсти трохи домашнього меду з пасіки або інших бджолиних продуктів. Така їжа сьогодні має забезпечити гарне самопочуття.
З настанням травня припинявся весільний сезон. Здавна травень вважається невдалим місяцем для весіль через народні прикмети. До того ж людям було не до гулянь - в останній місяць весни вся сім'я працювала на городі та в хліві.
30 квітня вважається дуже вдалим для посіву будь-яких культур і пересадки розсади у відкритий ґрунт. Усе посаджене сьогодні добре приживеться і дасть відмінний урожай.
Не можна в цей день влаштовувати галасливі вечірки, голосно веселитися і співати пісні, особливо на природі.
Не варто сьогодні ходити в пригніченому стані, згадувати свої старі проблеми і тривоги, жаліти себе, інакше залишок року пройде в печалі.
Не беріть участі в конфліктах сьогодні, особливо з близькими людьми. Якщо посваритися сьогодні, то стосунки зіпсуються надовго.
Нещасливий день для подорожей і поїздок.
Не печіть хліб сьогодні - вироби навряд вийдуть вдалими.
Православна церква України 21 травня за новим стилем (3 червня за старим) вшановує рівноапостольного царя Костянтина Великого та його матір царицю Олену. За юліанським календарем сьогодні вшановують апостола Іоанна Богослова, автора одного з Євангелій...
Сейчас весьма активно поднимается тема сеток, над трасами и рокадами, вблизи линии боестолкновений и о том, что Украина значительно отстаёт от российских оккупантов, в вопросах обустройства настолько банальной, базовой защиты от ударов fpv-дронов. . И...