30 вересня за новим церковним календарем (13 жовтня за старим) - день пам'яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського, зазначають Патріоти України. За старим календарним стилем - день пам'яті Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії, святих мучениць.
Точно невідомо, звідки був родом святий. Є дані, що він походив із Сирії, інші джерела кажуть - із Болгарії. Але як би там не було, 988 року Константинопольський патріарх Миколай II доручив йому вирушити до Корсуня, щоб хрестити рівноапостольного князя Володимира. Звідти разом із князем Михаїл вирушив до Києва - хрестити Київську Русь. У Києві митрополит спочатку хрестив родину князя та бояр, а потім і всіх, хто зібрався на Дніпрі. Також святитель благословив князя Володимира на побудову Десятинної церкви в Києві.
Митрополит Михаїл допомагав князю в поширенні віри, обходив землі з проповідями, хрестив, засновував храми. Саме з ініціативи святителя збудували Михайлівський Золотоверхий монастир у Києві, а також заснували Києво-Межигірський монастир. Проповідував святитель також у Ростові та Новгороді - саме Київський митрополит заснував у Ростові першу дерев'яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці.
Помер святитель Михаїл, перший митрополит Київський, імовірно, 991 року, і його поховали в Десятинній церкві в Києві, потім його мощі перенесли до Ближніх печер Києво-Печерського монастиря, а 30 вересня 1730 року - до Успенського храму Києво-Печерської лаври, тому й згадують святого в цей день.
Прикмети дня говорять про те, якими будуть погода і зима:
У народному календарі 30 вересня - свято Михайло Солом'яний, Михайлів день. Традиційно цього дня за старих часів витрушували з матраців і подушок стару солому і набивали їх свіжою, а стару спалювали. Вважалося, що такий обряд оберігає від хвороб і недоброго ока. Але цьому є й раціональне пояснення: за рік у старій соломі могли завестися комахи і бактерії, тому її потрібно було міняти.
Сьогодні, як і в будь-який інший день, Церква не схвалює сварок, лихослів'я, пліток, наклепів і осуду, виступає проти заздрощів, жадібності, помсти і відчаю.
За народними прикметами сьогодні не слід ходити в брудному одязі та спати в несвіжому ліжку - це до хвороб, а також краще перенести початок ремонту.
Святого Михайла просять про заступництво Києва, а також про розраду в скорботі й печалі, про мир і зцілення від недуг.
Вважається, що сьогодні потрібно надіти чистий одяг і обов'язково змінити постільну білизну, також прийнято купати дітей - щоб хвороби обходили стороною. За старих часів у Михайлів день поріг будинку окропляли святою водою, щоб захистити його від усього недоброго.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...