За давніми віруваннями, в народне свято 5 лютого не можна байдикувати і лінуватися. Українці присвячували цей день роботі в хліві та сараї. Приміщення оглядали, утеплювали та лагодили. Спорожнілі засіки вичищали.
Свято 5 лютого в давні часи вважалося небезпечним для великої худоби. Якщо в будинку важко хворіла або вмирала корова в цей день, то селяни в цей звинувачували "коров'ячу смерть" - злісного духа, який боїться тільки старих просочених дьогтем личаків.
Селяни в цю дату підраховували залишки зерна і корму для тварин. Якщо припасів залишалося менше, ніж половина, то урізали витрати на годівлю худоби. Власники городів в це народне свято починали заготовлювати насіння і зерно для посіву.
Господині в день Агафії пекли домашні пироги з куркою, які символізували ситість і достаток. За звичаєм, кожен член сім'ї повинен був відкусити хоча б шматочок від такого пирога.
5 лютого - вдалий день для весілля і вінчання. У давні часи українська молодь намагалася одружитися протягом лютого, поки не почалися городні турботи і пости.
Не можна лінуватися і відкладати на потім важливі справи, інакше не уникнути проблем зі здоров'ям.
Дивитися на падаючі зірки 5 лютого - погана прикмета.
Не можна нікому відмовляти в допомозі і проханні в цей день, інакше пізніше і вам у важку хвилину не допоможуть.
Танцювати сьогодні - до дрібних проблем і невдач.
Якщо випадково знайшли або виграли гроші в цей день - не варто залишати їх собі, вони не принесуть вам щастя. Краще пожертвувати суму на благодійність або на армію.
Не можна залишати на вулиці без нагляду корів, коней, кіз та інших тварин, інакше з ними може трапитися біда.
Існують такі прикмети про погоду в цей день:
Сьогодні 21 квітня. Триває 1153 доба мужньої оборони України проти навали російських окупантів. . Які результати "перемир'я"? . Що сховано у заяві володимира путіна про Великодніє "перемир'я"? . Що зробили РОВ за час "припинення вогню"? Докладніше диві...
"Наш Великдень "порохом пропах". "Побєдобєсіє" давно замінило в Росії християнство і стало державною релігією. Перед РПЦ стояло завдання якось вписати в нову язичницьку віру старі християнські свята. Рішення знайшлося. Великдень тепер трактують як ще о...