Православне свято 6 листопада за новим календарем (19 листопада за старим) - день пам'яті Павла, сповідника, патріарха Константинопольського, преподобного Луки Києво-Печерського, а також мучениць Олександри, Клавдії, Єфросинії та Матрони, нагадують Патріоти України.
За юліанським календарем - день пам'яті мученика Арефи і з ним 4299 мучеників, а також ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість".
***
Павло, патріарх Константинопольський, жив у IV столітті і був родом із Солуні. Ще з дитинства він долучився до християнства, багато часу присвячував молитвам. Крім цього, вивчив багато наук, тому вважався освіченим.
Після смерті патріарха Олександра патріаршу кафедру очолив Павло. На той час християни у східній частині Римської імперії зазнавали гонінь з боку аріан-єретиків. Імператор Констанцій, який правив цією частиною імперії, сприяв цьому. За цієї підтримки єретики незаконно усунули Павла і поставили на його місце аріаніна Євсевія, але той незабаром помер. Павла, який повернувся до Константинополя, Констанцій знову вигнав - святитель поїхав до Риму. Тоді римський імператор західної частини імперії, імператор Констант, написав Констанцію грізного листа з вимогою повернути Павла на посаду. Погрози спрацювали, і святитель знову очолив патріаршу кафедру, але до того моменту, коли імператора Константа було вбито. Цього разу Павла знову вигнали до Вірменії. Тут, 350 року, в місті Кукуз, аріани вбили його просто під час літургії.
381 року цар Феодосій Великий переніс мощі Павла до Константинополя. Там вони перебували довгий час, а 1326 року були перенесені до Венеції.
***
Лука Києво-Печерський був економом у Києво-Печерській лаврі в XIII столітті. Більше про його життя нічого невідомо. Мощі святого спочивають у Ближніх печерах лаври.
Не можна в цей день починати нові справи, займатися важкою фізичною працею, братися за довгострокові і масштабні проекти.
Невдалий день для фінансових справ. Не можна здійснювати великі покупки, робити ставки і грати в азартні ігри, вкладати особисті гроші в бізнес. Заборонено давати гроші в борг і брати кредити, інакше фінансова ситуація сильно погіршиться.
Незаміжнім дівчатам не варто проводити весь день на самоті, інакше буде важко знайти нареченого.
Категорично заборонено в цей день давати обіцянки, які не зможете виконати.
Існують такі прикмети про погоду в цей день:
За прикметами дня судять про те, якими будуть погода найближчим часом і зима:
У народі день прозвали Павлів день, Павло Льодостав. Вважається, що з цього дня річки й озера вже вкриваються першим льодом, а наші предки вірили, що святий Павло сам спускається на землю для цього.
У православне свято сьогодні до святих звертаються з проханням: "Моліть Бога за нас!"
У народі кажуть, що якщо сьогодні вдягнути якусь обновку або щойно випраний одяг, тоді весь рік в усьому буде удача. Обіцянки, дані цього дня, потрібно обов'язково виконати.
У давні часи зими були ранніми, а в листопаді часто лежав перший сніг. Річки вже покривалися першим тонким льодом. Наші предки вірили, що замерзлий 6 листопада лід пролежить до початку весни. Рибалки готувалися до підлідної риболовлі - оглядали і лагодили снасті, діставали льодоруби. У Павлів день у рибалок буде хороший і смачний улов.
Дата 6 листопада здавна вважається вдалою для позбавлення від шкідників в будинку і господарських будівлях. Чоловіки в цей день обкурювали льохи полином або сірчаною шашкою.
Переможниця шоу Холостяк 13, волонтерка і перекладачка німецької мови Інна Бєлєнь також провела екскурсію квартирою, яку орендує у Києві, передають Патріоти України. Бєлєнь і ветеран війни Олександр Терен після завершення реаліті будують стосунки. Зара...
Директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн розповідає, як в паливному бізнесі трапилось те, що кілька років тому здавалось неможливим, зазначають Патріоти України. . "Для будь-якої мережі зникнення бодай однієї позиції з асортименту хоча б на г...