Народні прикмети на 6 листопада: Чого цього дня варто уникати незаміжнім дівчатам, і чому варто поквапитись рибалкам

Православне свято 6 листопада за новим календарем (19 листопада за старим) - день пам'яті Павла, сповідника, патріарха Константинопольського, преподобного Луки Києво-Печерського, а також мучениць Олександри, Клавдії, Єфросинії та Матрони, нагадують Патріоти України.

За юліанським календарем - день пам'яті мученика Арефи і з ним 4299 мучеників, а також ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість".

***

Павло, патріарх Константинопольський, жив у IV столітті і був родом із Солуні. Ще з дитинства він долучився до християнства, багато часу присвячував молитвам. Крім цього, вивчив багато наук, тому вважався освіченим.

Після смерті патріарха Олександра патріаршу кафедру очолив Павло. На той час християни у східній частині Римської імперії зазнавали гонінь з боку аріан-єретиків. Імператор Констанцій, який правив цією частиною імперії, сприяв цьому. За цієї підтримки єретики незаконно усунули Павла і поставили на його місце аріаніна Євсевія, але той незабаром помер. Павла, який повернувся до Константинополя, Констанцій знову вигнав - святитель поїхав до Риму. Тоді римський імператор західної частини імперії, імператор Констант, написав Констанцію грізного листа з вимогою повернути Павла на посаду. Погрози спрацювали, і святитель знову очолив патріаршу кафедру, але до того моменту, коли імператора Константа було вбито. Цього разу Павла знову вигнали до Вірменії. Тут, 350 року, в місті Кукуз, аріани вбили його просто під час літургії.

381 року цар Феодосій Великий переніс мощі Павла до Константинополя. Там вони перебували довгий час, а 1326 року були перенесені до Венеції.

***

Лука Києво-Печерський був економом у Києво-Печерській лаврі в XIII столітті. Більше про його життя нічого невідомо. Мощі святого спочивають у Ближніх печерах лаври.

Що не можна робити 6 листопада

Не можна в цей день починати нові справи, займатися важкою фізичною працею, братися за довгострокові і масштабні проекти.

Невдалий день для фінансових справ. Не можна здійснювати великі покупки, робити ставки і грати в азартні ігри, вкладати особисті гроші в бізнес. Заборонено давати гроші в борг і брати кредити, інакше фінансова ситуація сильно погіршиться.

Незаміжнім дівчатам не варто проводити весь день на самоті, інакше буде важко знайти нареченого.

Категорично заборонено в цей день давати обіцянки, які не зможете виконати.

Прикмети погоди 6 листопада

Існують такі прикмети про погоду в цей день:

  • Цвіркуни і цикади співають вечорами - до потепління.
  • Ворони збираються у великі зграї - до раннього снігопаду в цьому році.
  • У білок шерсть потемніла - наближається похолодання.
  • Якщо з'явилося багато синичок, то зима буде ранньою.
  • Снігопад 6 листопада віщує сніжну зиму.
  • Якщо вітру немає, то скоро похолодає.

За прикметами дня судять про те, якими будуть погода найближчим часом і зима:

  • ворони зібралися в зграї - піде сніг;
  • голуби воркують - до тепла;
  • випав перший сніг - зима буде сніжною і теплою;
  • тепло цього дня - взимку не буде великих холодів.

У народі день прозвали Павлів день, Павло Льодостав. Вважається, що з цього дня річки й озера вже вкриваються першим льодом, а наші предки вірили, що святий Павло сам спускається на землю для цього.

Що можна робити 6 листопада

У православне свято сьогодні до святих звертаються з проханням: "Моліть Бога за нас!"

У народі кажуть, що якщо сьогодні вдягнути якусь обновку або щойно випраний одяг, тоді весь рік в усьому буде удача. Обіцянки, дані цього дня, потрібно обов'язково виконати.

У давні часи зими були ранніми, а в листопаді часто лежав перший сніг. Річки вже покривалися першим тонким льодом. Наші предки вірили, що замерзлий 6 листопада лід пролежить до початку весни. Рибалки готувалися до підлідної риболовлі - оглядали і лагодили снасті, діставали льодоруби. У Павлів день у рибалок буде хороший і смачний улов.

Дата 6 листопада здавна вважається вдалою для позбавлення від шкідників в будинку і господарських будівлях. Чоловіки в цей день обкурювали льохи полином або сірчаною шашкою.


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Схудла і наростила волосся: Переможниця Холостяка показала, як змінилася після проєкту та яку обрала квартиру для них двох (фото)

субота, 18 січень 2025, 19:56

Переможниця шоу Холостяк 13, волонтерка і перекладачка німецької мови Інна Бєлєнь також провела екскурсію квартирою, яку орендує у Києві, передають Патріоти України. Бєлєнь і ветеран війни Олександр Терен після завершення реаліті будують стосунки. Зара...

Банкрутство найбільшої мережі АЗС України стало кульмінацією процесу: Експерт розповів про кінець нафтової імперії Ігоря Коломойського

субота, 18 січень 2025, 18:56

Директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн розповідає, як в паливному бізнесі трапилось те, що кілька років тому здавалось неможливим, зазначають Патріоти України. . "Для будь-якої мережі зникнення бодай однієї позиції з асортименту хоча б на г...