
Православне свято 7 грудня за новим календарем (20 грудня за старим) - день пам'яті святого Амвросія Медіоланського, який був єпископом, праведником і християнським письменником. У народі - Абросимів день. За юліанським календарем - день святої Катерини Олександрійської.
***
Амвросій жив у IV столітті в Італії. Він походив з аристократичної сім'ї, але ставши єпископом у Медіолані, пожертвував своє майно церкві. Сам же почав вести скромний і суворий спосіб життя.
Амвросія вважали одним із найкращих проповідників християнства. Він залишив безліч богословських праць і користувався всенародною любов'ю - завдяки чудесам, які відбувалися за його молитвою. Мощі святого після його смерті помістили в церкві, побудованій за його розпорядженням. Пізніше на цьому місці звели базиліку святого Амвросія, там святі мощі зберігаються досі.
У церковне свято 7 грудня, як і в інший день, церква не схвалює лайки, лихослів'я, чвар, жадібності, заздрощів, лінощів і відчаю. Не слід відмовляти в допомозі тому, хто просить про неї.
За народними прикметами цього дня не варто веселитися або, навпаки, сумувати понад міру - згідно з повір'ями, і те, і інше обіцяє 40 днів нещасть. Також існує прикмета, за якою сьогодні не можна незаміжній дівчині мити голову - інакше можна приректи себе на цілий рік самотності.
Амвросій Медіоланський вважається покровителем учителів, проповідників і півчих. Сьогодні звертаються до святого в різних життєвих і побутових потребах, а оскільки він мав дар зцілювати людей, то молитви до святого здатні допомогти хворим, особливо дітям.
У народі з цього дня заведено починати потихеньку готуватися до Різдва - наводити лад у домі, робити і перевіряти заготовки.
Британський прем’єр Кір Стармер оголосив про відставку. Цей крок не став геть несподіваним: його лейбористська партія перебуває в глибокій кризі. За два роки після впевненої перемоги на виборах лейбористи втратили підтримку британців. Багато однопартій...
Як на мене ... . "тАвАриСЧ" зюганов, явно з наполегливої підказки кремля видав "експромт" про "изьятие банковских вкладов населения". . Я цілком розумію, що потенційна сума у більше як 60 трильонів "фублів" заощаджень російських громадян суттєво муля...