Християни східногообряду 7 липня за новим стилем вшановують преподобного Фому з Малеї та мучеників Перегріна, Євангела і Лукіана. За старим стилем сьогодні відзначали церковне свято Різдво Іоанна Предтечі та язичницьке Івана Купала.
Свято Купала українці відзначають протягом століть. Цього дня наші пращури робили із сіна і трави опудала Купали і Марени, які спалювали або топили у воді. У центрі кожного села розводили і розпалювали величезне багаття, навколо якого водили хороводи. Закохані пари стрибали через вогонь, щоб перевірити силу почуттів.
Дівчата на свято 7 липня плели вінки зі звіробою, барвінку, рути, ромашок та інших польових квітів. Їх використовували для ворожінь на долю. Найпопулярнішим обрядом був пуск вінка на річку. Чия прикраса найдалі пропливе, та дівчина першою вийде заміж. На Полтавщині існував інший ритуал: наречений мав дістати з річки вінок своєї коханої.
Молодь у народне свято 7 липня намагалася знайти міфічну квітку папороті. Згідно з легендою, вона з'являється лише раз на рік на Купальську ніч і дарує людині дивовижні здібності. Також на Купалу починали купатися в річках і озерах. Для міцного здоров'я і красивої шкіри сьогодні потрібно вмитися водою зі струмка або колодязя.
Ще однією традицією в це народне свято був збір лікарських трав для народного лікування. У садах збирали липовий цвіт, а також сезонні ягоди. Згідно з прикметою, всі зірвані сьогодні рослини будуть удвічі кориснішими.
У давні часи з цієї дати до Петра і Павла українці грали весілля.
Не варто займатися важкою фізичною працею. Роботу по дому краще відкласти на інший день. Цього дня, зокрема, заборонено прати, інакше можна збідніти.
Не можна заздрити чужому достатку й успіху, інакше на вас перейдуть проблеми об'єкта заздрощів.
Невдалий день для великих покупок, а також торгівлі та фінансових угод.
Керівник офісу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Михайло Янчук з 1 по 8 січня 2025-го провів у відрядженні в Фінляндії. Фактично новорічні свята чиновник, який був призначений на посаду всього три місяці тому, з дружиною...
Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...