Народні прикмети на 7 вересня: Заборони в передсвято Різдва Богородиці

7 вересня за новим церковним календарем (20 вересня за старим) - передсвято Різдва Пресвятої Богородиці та день пам'яті преподобномученика Макарія Канівського, архімандрита Овруцького, Переяславського. За старим календарним стилем - день пам'яті апостола від 70-ти Тита.

Макарій Канівський і Овруцький - український православний релігійний діяч, архімандрит Пінський, Овруцький, Переяславський. Народився він у місті Овруч (Житомирська область) на початку XVII століття. Він походив зі знатної родини, у 25 років постригся в ченці в монастирі Успіння Пресвятої Богородиці в Овручі. Пізніше ченця направили в Куп'ятицький Пінський монастир, де він прославився подвижницьким і доброчесним життям, і незабаром його висвятили в сан ієродиякона, а потім - у сан ієромонаха.

Преподобний Макарій виконував обов'язки настоятеля Кам'янецького Воскресенського монастиря (Гродненська область), був настоятелем Куп'ятицького Пінського монастиря. У 1660 році його призначили настоятелем Овруцького монастиря. Коли обитель розорили поляки, він став настоятелем Канівського монастиря - там він прославився багатьма чудесами і благодатним даром прозріння, багато хто приходив до настоятеля по духовну пораду і зцілення. Відомий випадок, як одного разу преподобний зцілив осліплого жителя міста Канева.

За переказами, Макарій передбачив біди, які спіткали монастир і місто - голод, польську і татарську навалу. 1678 року Канів і монастир були розорені вщент, а самого архімандрита стратили турки - за відмову видати їм монастирські скарби. 8 вересня останки настоятеля поховали в монастирській церкві, пізніше їх перенесли до Переяслава, а 1942 року - до Троїцької церкви Черкас. З 1965 року святиня перебуває в храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Черкасах. Біля мощей священномученика відбувалися численні зцілення.

***

7 вересня за новим стилем відзначають передсвято Різдва Пресвятої Богородиці. Передсвято - це день напередодні великого свята. Саме святкування Різдва Пресвятої Богородиці триває шість днів.

У день передсвята згадують, як народилася Діва Марія, що стала матір'ю Ісуса Христа. Її Різдво наблизило прихід часу, коли почали виконуватися обітниці Божі про спасіння роду людського. У храмах на богослужіннях читають молитви, присвячені прийдешній події.

Про що говорять прикмети на 7 вересня

7 вересня - прикмети сьогоднішнього дня / pixabay.com

  • багато лушпиння на цибулині - зима буде морозною;
  • журавлі високо і повільно летять - цієї осені буде багато дощів;
  • мало хмар у небі - до холодної та вітряної зими;
  • шишки низько ростуть - до швидкої і морозної зими.

У народі 7 вересня - свято Луків день, на честь преподобного Луки, пам'ять якого також звершується цього дня. За старих часів у цей день закінчували збирати цибулю і прибирали її на зберігання.

Що не можна робити 7 вересня

7 вересня, як і в будь-який інший день, Церква не схвалює сварок, лихослів'я, помсти, пліток і наклепу, виступає проти осуду, заздрощів, жадібності та відчаю. Не можна відмовляти тим, хто просить про допомогу.

У народі цього дня не радять давати гроші в борг, брати в борг хліб і борошно, а також хвалитися здоров'ям і достатком - можна всього позбутися. Не радять грати весілля - союз може бути недовгим.

Що можна робити 7 вересня

Увечері 7 вересня, напередодні великого свята у храмах проходять святкові служби. У молитвах до Богородиці звертаються з проханнями про заступництво, здоров'я, дівчата просять про красу. Святому Макарію Канівському моляться про зміцнення віри, ухвалення вірного рішення, а також просять зцілення від хвороб, фізичних і духовних, миру і злагоди.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

110 років із часу боїв на горі Маківка: Як січові стрільці змусили росіян відступати

вівторок, 29 квітень 2025, 15:59

110 років тому, з 29 квітня до 4 травня 1915-го, Українські Січові Стрільці боролися за гору Маківка з російськими військами під час Першої світової війни. Ті бої за Маківку стали одними з найвідоміших і найславетніших сторінок в історії легіону Україн...

"Це реально план, графік": Військовий експерт розповів, як ЗСУ обирають цілі для ударів по Росії

вівторок, 29 квітень 2025, 15:45

Україна має список всіх обʼєктів оборонної промисловості на території Росії, про що раніше повідомляв і очільник ГУР Кирило Буданов. Про це розповів військовий експерт Євген Дикий, розповідаючи про те, як Україна обирає цілі для ударів по Росії, переда...