Православне свято 8 листопада за новим календарем (21 листопада за старим) - Собор Архістратига Михаїла, якого в Писанні називають "князем", "вождем воїнства Господнього" і вважають головним борцем проти диявола і беззаконня. У народі - Михайлів день. Цього дня за юліанським календарем - священномученика Димитрія Солунського, який був послідовником апостола Павла і увійшов в історію як чудотворець, нагадують Патріоти України.
***
Архангел Михаїл - це головний архангел, ватажок небесного воїнства і один із найбільш шанованих у православ'ї. Ім'я "Михаїл" у перекладі з давньоєврейської мови має два тлумачення - означає "хто як Бог", а також читається і як риторичне запитання "хто як Бог?" або "хто подібний до Бога?"Слово "ангел" у перекладі з грецької - "вісник", а префікс "архі" вказує на більш піднесене служіння, ніж у ангелів, порівняно з Ангелами.
Також Архангела Михаїла називають Архістратигом - "глава святого воїнства Ангелів і Архангелів", він стоїть над усіма Ангелами. Архістратиг узяв на себе місію повалити занепалого ангела Денницю та інших.
За переказами, коли Бог створив ангелів, то найближчий до Господа збунтувався, загордившись. І Михаїл повалив його з небес - той став дияволом. Тому в християнській традиції Михаїлу приписується перемога над Сатаною, а також роль судді на Страшному Суді. На іконах Михаїла зображують у вигляді молодого чоловіка в обладунках і мечем або списом, яким він скидає диявола.
В Україні є сотні храмів на честь Михайла, зокрема, в Києві знаходиться відомий Михайлівський Золотоверхий монастир. Архангел зображений на гербі Києва, а на Майдані Незалежності 2002 року встановлено скульптуру Архістратига Михаїла, оскільки він вважається небесним покровителем української столиці.
За прикметами дня судять, якими будуть погода і весна:
У народі 8 листопада - свято Михайлів день, Михайла. Вважається, що з цієї дати потепління можна не чекати до весни.
У церковне свято 8 листопада церква не схвалює лайки, лихослів'я, наклепу, пліток і осуду, лінощів, жадібності та заздрощів. Сенс цього дня - прагнути наблизитися до ангельської чистоти, і чистота має бути насамперед у помислах.
Не можна заздрити, думати про погане, скаржитися на долю, відмовляти в допомозі. Не радять у свято брати в руки гострі предмети, пиляти, рубати - є ризик поранитися. Працювати на Михайла в народі вважається гріхом. У церкві прямої заборони на роботу немає, але все ж краще всі мирські клопоти відкласти, а день присвятити молитві й думкам про духовне.
У молитвах до святого Михаїла просять зцілення від хвороб, захисту від темних сил, таємних і явних ворогів, від воєн, несправедливості та стихійних лих. Архістратигу моляться і ті, хто чекає на рішення суду: на Страшному суді Архангел вирішує, куди відправити людські душі - у пекло чи в рай.
За старих часів цього дня було заведено йти в лазню - вважалося, що так можна змити всі гріхи.
У Собор архистратига Михаїла наші предки славили воїнів. Архангел Михаїл вважається найбільш грізним ангелом небесного війська, захисником справедливості і стражником добра. Ці якості відносяться і до українських захисників, тому в свято 8 листопада можна прочитати молитву за воїнів Україна. Архангел почує слова молитви і захистить військових на полі бою.
Також в Михайлів день окрім благословення військових також моляться про захист від злодіїв і природних лих, про хоробрість в подоланні життєвих труднощів, допомоги несправедливо засудженим, лікування недуг.
Цей день вважається дуже вдалим для сімейних справ, спільного проведення часу з рідними, примирення з близькими. Наші предки в цю дату запрошували гостей або самі ходили в гості.
Не можна в цей день мити голову, інакше розум змиєте.
Не варто вирушати в далеку подорож в цей день. Якщо поїздку відкласти неможливо, то перед дорогою бажано помолитися архангелу Михаїлу.
Не можна скаржитися на свою долю в цей день, інакше настануть ще важчі часи.
Російський оператор знімав як реактивна система залпового вогню «Град» своїми своїм 122-м калібром готується вкотре відпрацьовати по площадям в надії вполювати українців. Як тут прилетіло самим точно в ціль, передають Патріоти України. . Знищена устан...
Ввечері в неділю, 8 грудня, російські медіа повідомили про те, що Росія надала Башару Асаду та його родині притулок у Москві. На тлі цього українці в соцмережах почали активно створювати та ширити тематичні меми. Зокрема, про прибуття родини Асада в Мо...