Народні прикмети на 8 листопада: Чому українці так шанують архангела Михаїла

У день Собору архистратига Михаїла помоліться за військових і побудьте з сім'єю

Православне свято 8 листопада за новим календарем (21 листопада за старим) - Собор Архістратига Михаїла, якого в Писанні називають "князем", "вождем воїнства Господнього" і вважають головним борцем проти диявола і беззаконня. У народі - Михайлів день. Цього дня за юліанським календарем - священномученика Димитрія Солунського, який був послідовником апостола Павла і увійшов в історію як чудотворець, нагадують Патріоти України.

***

Архангел Михаїл - це головний архангел, ватажок небесного воїнства і один із найбільш шанованих у православ'ї. Ім'я "Михаїл" у перекладі з давньоєврейської мови має два тлумачення - означає "хто як Бог", а також читається і як риторичне запитання "хто як Бог?" або "хто подібний до Бога?"Слово "ангел" у перекладі з грецької - "вісник", а префікс "архі" вказує на більш піднесене служіння, ніж у ангелів, порівняно з Ангелами.

Також Архангела Михаїла називають Архістратигом - "глава святого воїнства Ангелів і Архангелів", він стоїть над усіма Ангелами. Архістратиг узяв на себе місію повалити занепалого ангела Денницю та інших.

За переказами, коли Бог створив ангелів, то найближчий до Господа збунтувався, загордившись. І Михаїл повалив його з небес - той став дияволом. Тому в християнській традиції Михаїлу приписується перемога над Сатаною, а також роль судді на Страшному Суді. На іконах Михаїла зображують у вигляді молодого чоловіка в обладунках і мечем або списом, яким він скидає диявола.

В Україні є сотні храмів на честь Михайла, зокрема, в Києві знаходиться відомий Михайлівський Золотоверхий монастир. Архангел зображений на гербі Києва, а на Майдані Незалежності 2002 року встановлено скульптуру Архістратига Михаїла, оскільки він вважається небесним покровителем української столиці.

Прикмети на 8 листопада

За прикметами дня судять, якими будуть погода і весна:

  • зоря червона - почнуться затяжні холоди;
  • потепліло - зима теж буде з відлигами;
  • день видався сніговий і холодний - і весна такою буде.

У народі 8 листопада - свято Михайлів день, Михайла. Вважається, що з цієї дати потепління можна не чекати до весни.

Що не можна робити 8 листопада

У церковне свято 8 листопада церква не схвалює лайки, лихослів'я, наклепу, пліток і осуду, лінощів, жадібності та заздрощів. Сенс цього дня - прагнути наблизитися до ангельської чистоти, і чистота має бути насамперед у помислах.

Не можна заздрити, думати про погане, скаржитися на долю, відмовляти в допомозі. Не радять у свято брати в руки гострі предмети, пиляти, рубати - є ризик поранитися. Працювати на Михайла в народі вважається гріхом. У церкві прямої заборони на роботу немає, але все ж краще всі мирські клопоти відкласти, а день присвятити молитві й думкам про духовне.

Що можна робити 8 листопада

У молитвах до святого Михаїла просять зцілення від хвороб, захисту від темних сил, таємних і явних ворогів, від воєн, несправедливості та стихійних лих. Архістратигу моляться і ті, хто чекає на рішення суду: на Страшному суді Архангел вирішує, куди відправити людські душі - у пекло чи в рай.

За старих часів цього дня було заведено йти в лазню - вважалося, що так можна змити всі гріхи.

У Собор архистратига Михаїла наші предки славили воїнів. Архангел Михаїл вважається найбільш грізним ангелом небесного війська, захисником справедливості і стражником добра. Ці якості відносяться і до українських захисників, тому в свято 8 листопада можна прочитати молитву за воїнів Україна. Архангел почує слова молитви і захистить військових на полі бою.

Також в Михайлів день окрім благословення військових також моляться про захист від злодіїв і природних лих, про хоробрість в подоланні життєвих труднощів, допомоги несправедливо засудженим, лікування недуг.

Цей день вважається дуже вдалим для сімейних справ, спільного проведення часу з рідними, примирення з близькими. Наші предки в цю дату запрошували гостей або самі ходили в гості.

Не можна в цей день мити голову, інакше розум змиєте.

Не варто вирушати в далеку подорож в цей день. Якщо поїздку відкласти неможливо, то перед дорогою бажано помолитися архангелу Михаїлу.

Не можна скаржитися на свою долю в цей день, інакше настануть ще важчі часи.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 18 січня. Вдалий день для магічних ритуалів. Увечері не гуляйте у безлюдних місцях

субота, 18 січень 2025, 7:05

Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...

Бо російських "дипломатів" вже не використаєш: ГРУ РФ створило "університет диверсантів", у якому навчає іноземців, - журналіст-розслідувач

п’ятниця, 17 січень 2025, 22:00

Журналіст-розслідувач Христо Грозєв заявив, що в столиці країни-агресора РФ Москві та в Санкт-Петербурзі з’явився «університет» із підготовки диверсантів від Головного розвідувального управління (ГРУ), передають Патріоти України. В інтерв'ю на YouTube-...