Християни східного обряду 9 лютого за новим стилем вшановує пам'ять мученика Никифора з Антіохії та преподобного затворника Панкратія Києво-Печерського. За старим стилем сьогодні вшановували проповідника Іоанна Златоуста.
В українців кінець лютого був важким періодом, коли вже закінчувались запаси продовольства, а ціни на хліб і дрова різко піднімалися. У сьогоднішнє свято чоловіки їздили на ринок і ярмарків, закуповували припаси і везли додому.
Українці в цей день також займалися виготовленням взуття. З лика верби, липи, в'яза плели личаки, а зі свинячої шкіри робили постоли. У кожному регіоні України були свої традиції прикрашання взуття. Добре розвиненим це мистецтво була на Гуцульщині, де личаки надягали зверху на вовняні або шкіряні онучі.
Свято 9 лютого - вдалий день для покупки нового взуття. Куплена пара довго прослужить. Також день Панкрата вважається щасливим для лікування хронічних хвороб.
Селяни присвячували день роботі в хліві та сараї - чистили загони, утеплювали стіни, перевіряли полиці з консервацією. У цей день займалися ремонтом і лагодженням садово-городнього інвентарю. Люди вірили, що якщо заздалегідь підготувати інструменти, то вони вірно прослужать до кінця посівного сезону. Дачники для загартовування виносили на мороз насіння для майбутнього посіву.
За старим стилем 9 лютого запалювали вогонь в печі, який називали Златоустів вогонь. Для нього особливим чином нарізали поліна і скіпи. Люди вірили, що відпочинок біля багаття в Златоустів день принесе людині міцне здоров'я.
Мити голову сьогодні - до проблем з пам'яттю.
Заборонено піднімати будь-які предмети з землі. На них може бути псування.
Не применшуйте заслуги і досягнення дітей, інакше вони припинять старатися.
Невдалий день для нових починань.
Посолка США в Україні Бріджит Брінк планує достроково піти у відставку, хоча держсекретар Марко Рубіо хотів залишити її. Про це повідомляє CBS News із посиланням на джерела, передають Патріоти України. За інформацією журналістів, Брінк вже зробила прощ...
У країні-агресорі РФ частину шкільних підручників для 5,7 і 9 класу, випущених 2023 року, піддали цензурі — у них не згадується, що легендарний прозаїк і драматург Микола Гоголь є уродженцем української Полтавщини. На це 10 квітня звернуло увагу російс...