9 липня в церковному календарі день пам’яті святого священномученика Панкратія, єпископа Тавроменійського.
Панкратій народився в Антіохії (сучасна Туреччина) у благочестивій родині. За легендою, він зустрівся з апостолом Петром ще в юнацькі роки. Його батьки прийняли християнство, і Панкратій сам прагнув до духовного життя.
Після смерті батьків Панкратій вирушив до Палестини, де став учнем апостола Петра. Згодом Панкратій супроводжував апостола Петра в його подорожах і проповідях. Після того, як апостол Петро висвятив його на єпископа, Панкратій був направлений до міста Тавроменія на Сицилії (сучасна Таорміна).
У Тавроменії Панкратій активно проповідував християнство, навертаючи багатьох язичників до віри. За його діяльності в місті було побудовано християнську церкву, і місцева громада значно зросла. Його активна діяльність та успіхи у поширенні християнства викликали ненависть серед язичників. Вони підняли бунт проти єпископа та його прихильників. Панкратій був схоплений і побитий до смерті камінням у 1 столітті (приблизно в 90-ті роки).
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
Не варто цього дня сваритися з батьками, навіть якщо вони не мають рацію. Також намагайтесь не відмовляти у допомозі тим, хто її потребує, інакше опинитесь в такій самій ситуації.
В цей час на грядках з'являються перші огірки. В давнину існував цікавий звичай. Потрібно було зірвати перший огірок в секреті від інших членів родини, закопати його в таємному місці на городі, тоді наступного року урожай буде ще більшим. Щоб отримати щастя і добробут — переїжджайте на нове місце.
Колись також вважалось, що бов'язково потрібно з'їсти суницю цього дня
У лютому 2022 року Харків встояв перед обличчям російських окупантів і продовжує давати відсіч загарбникам. Місто нещадно обстрілюється – і навіть гітлерівці не бомбили Харків так, як зараз це робить Росія. Про це розповів в інтервʼю "Суспільному" досл...
"Цікавий вибір імені: Лев XIII був людиною ХІХ століття, хто зробив значний внесок у перехід Католицької Церкви і конкретно Ватикану у нові умови XX століття. Вибір саме цього імені ніби обходить всі лінії XX століття після нього – дві світові війни, I...