Народні прикмети на 9 листопада. Чому цього дня не варто планувати важливі зустрічі

Православне свято 9 листопада за новим календарем (22 листопада за старим) - день пам'яті чудотворної ікони Божої Матері "Скоропослушниця", що знаходиться на горі Афон, у монастирі Дохіар, нагадують Патріоти України. За юліанським календарем - день пам'яті преподобного Нестора Літописця Печерського.

***

Як сказано в писаннях, цей образ з'явився в X столітті. До нашого часу дійшла історія дивовижного зцілення одного з ченців завдяки іконі Богородиці. 1664 року в одному з монастирів уночі повз ікону, із запаленою скіпкою, проходив трапезар Ніл. Раптом він почув голос, який просив не ходити повз і не коптити ікону. Ніл подумав, що це жарти братії і знехтував знаменням. І незабаром осліп, а зцілився лише після того, як розкаявся перед іконою. Той самий голос велів йому передати, що "І буде ікона моя іменуватися "Скоропослушницею", тому що всім, хто звернеться до неї, я буду являти милість скору".

Ікона Божої Матері "Скоропослушниця"

Прикмети на 9 листопада

За прикметами дня можна дізнатися, якими будуть погода найближчим часом і навіть майбутня весна:

  • випав туман вранці - ще буде тепло;
  • гілки вкрилися інеєм - через 2-3 дні буде мороз;
  • сніг лежить на вологій землі - до ранньої і теплої весни.

У народному календарі 9 листопада - свято Мотрона, Мотронин день, яке прозвали так на честь святої Матрони Константинопольської, пам'ять якої також звершується сьогодні. За звичаєм цього дня вже дістають і надягають зимові речі.

Що не можна робити 9 листопада

У церковне свято 9 листопада церква не схвалює лихослів'я, конфліктів, лінощів, жадібності та заздрості, осуду. Не слід відмовляти в допомозі тому, хто просить.

За народними прикметами цього дня не варто планувати важливі зустрічі, якщо не хочете, щоб все пішло шкереберть, і багато говорити.

Що можна робити 9 листопада

Цього дня в молитвах біля ікони "Скоропослушниця" просять позбавити від бід і хвороб, зокрема від сліпоти, глухоти, кульгавості. До чудотворної святині звертаються в будь-яких складних життєвих ситуаціях. Відомо, що молитвою "Скоропослушниці" рятувалися від полону та виживали під час корабельних аварій.

Цього дня прийнято миритися і прощати один одному образи. За старих часів у цей час перебирали зимові речі - непотрібні віддавали тому, хто їх більше потребує.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 18 січня. Вдалий день для магічних ритуалів. Увечері не гуляйте у безлюдних місцях

субота, 18 січень 2025, 7:05

Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...

Бо російських "дипломатів" вже не використаєш: ГРУ РФ створило "університет диверсантів", у якому навчає іноземців, - журналіст-розслідувач

п’ятниця, 17 січень 2025, 22:00

Журналіст-розслідувач Христо Грозєв заявив, що в столиці країни-агресора РФ Москві та в Санкт-Петербурзі з’явився «університет» із підготовки диверсантів від Головного розвідувального управління (ГРУ), передають Патріоти України. В інтерв'ю на YouTube-...