Історії людей, які дивом вціліли після страшних аварій у повітрі, змогли їх пережити та повернутись до звичного життя, - передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Так, 15 січня 2009 року у Нью-Йорку пілот Челсі Салленбергер посадив на ріку Гудзон аеробус А-320. За півтори хвилини після злету лайнер, набравши висоту майже тисячу метрів, зіткнувся зі зграєю птахів. Обидва двигуни вийшли з ладу. Екіпаж мав секунди, щоб ухвалити доленосне рішення.
10 років потому командир літака згадав той день. "Це сталось тут, це було єдине місце, де міг сісти літак. Тієї миті я був абсолютно впевнений, що зможу посадити літак на воду", - розповів пілот Челсі Салленбергер.
Усі 150 пасажирів та п'ятеро членів екіпажу були врятовані. В історію ця посадка увійшла під назвою "Диво на Гудзоні".
Авіатроща сталась у Детройті у 1987 році. Лайнер не зміг набрати висоти і влетів у стовп електропередач. Тоді загинули 153 людини. Вижила лише 4-річна Сесілія Сичан. Її врятувала мати, яка закрила її своїм тілом. Про авіакатастрофу дівчина наважилась говорити лише 25 років потому.
13-річна француженка Байя Бакарі летіла з матір'ю до дідуся й бабусі на Коморські острови. 30 червня 2009 року лайнер, на борту якого було 153 людини, за кілька хвилин до посадки зник з радарів. Літак упав у Мозамбікську затоку і розвалився. Байю викинуло з ілюмінатора.
"Єдине, що я пам'ятаю, як кликала на допомогу, французькою, коморською. Я нічого не відчувала - ані болю від травм, ані голоду, ані спраги. Єдине, про що я думала: треба триматись", - розповіла Байя Бакарі.
Дівчину врятував рибалка, який брав участь у пошуковій операції. За рік після катастрофи Байя випустила книгу "Та, що вижила".
Аеробус А320 пакистанських авіаліній летів з Лахора в Карачі. Це був один з перших рейсів, які відновили після карантину. При заході на посадку, пілот повідомив про технічні неполадки, а за кілька секунд екіпаж подав сигнал СОС. Літак упав на житловий квартал. Загинули 97 людей. Але двоє вціліли – один з них відомий в Пакистані банкір Зафар Масуд. Другий пасажир Мухамад Зубаїр у лікарні, коли розповідав про останні миті перед аварією, зізнавався, не може повірити, що залишився живим.
"Моє місце було 8Ф, коли почалась пожежа я зміг розстебнути пасок безпеки і поповз до аварійного виходу, відкрив його і стрибнув униз. Висота була метри три, потім, що пам’ятаю, приїхала машина швидкої допомоги і мене забрали в лікарню", - каже Мухамад Зубаїр.
Історія Весни Вулович. 26 січня 1972 року на борту літака, що летів зі Стокгольма до Бєлграду, стався вибух. Борт розвалився у повітрі. Загинули 27 людей. Весна була стюардесою на тому фатальному рейсі. Жінка вижила після падіння з висоти 10 тисяч 160 метрів. Це унікальний випадок потрапив до книги рекордів Гіннеса. А сама Весна після одужання повернулась до роботи стюардесою.
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...