Нашого цвіту по всьому світу: "Для німців я була певний час просто дівчинка з Ост-блоку, як вони казали. Мусила доводити, що не ідіотка", - українка

Як знайти своє місце в німецькому суспільстві.

Письменниця з Донецька Ксенія Фукс 12 років живе і Німеччині. Вона розповіла, з якими складнощами їй довелося зустрітися, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.

"Я пережила всі чотири складові культурного шоку. Спочатку – азарт і радість туриста, потім заглиблення в процес і депресія. Згодом це приймаєш, але все одно переживаєш незручності. Нарешті адаптуєшся і знаходиш якийсь баланс. Я його знайшла не відразу. Спочатку було дуже складно", - сказала вона.

"Поки вчилася у виші, для студентів я була просто дівчинка з Ост-блоку, як вони казали. Мусила їм доводити, що не ідіотка, і що зі мною теж можна мати справу. Деякі предмети підібрала собі з вищих курсів. Однокурсники це побачили і заповажали. Стали зі мною спілкуватися жвавіше", - розповіла Ксенія.

"Але найважче було на роботі - працювала у рекламній агенції у Штутгарті. Співробітники знущалися як тільки могли, тому що знали, що я не можу повернутися в Донецьк, де йде війна. Наприклад, змушували мене мити вікна, виносити сміття. Казали: "Це в тебе краще виходить, ніж дизайн". Або я збиралася на зустріч з клієнтом, а мені казали, що в мене штани не того кольору, і відправляли перевдягатися саме в чорні. Мовляв, це корпоративний дрес-код. Могла один документ переписувати десятки разів, а потім начальник вичитував, що десь все одно допустила помилку. Я іноземка, могла десь пропустити кому, але це можна пояснити нормальним тоном. Вже потім, коли потрапила до лікарні, дізналася, що в одного з шефів була кокаїнова залежність. Це пояснювало абсолютно все – це ставлення, зриви, крики", - пригадала Ксенія Фукс.

"Там я працювала багато за маленьку зарплатню. Якось дізналася, що прибиральниця отримує більше. Мені платили 1200 євро на місяць. Більша половина грошей ішла на оплату житла", - додала вона.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Історик Мединський нічогісінько не знає про те, якою була ціна "великої перемоги" Петра І?": Український вчений згадав цікаві подробиці неприємні для росіян

вівторок, 20 травень 2025, 15:59

"Керівник російської делегації на переговорах у Стамбулі Владімір Медінскій (він же "у дівоцтві" – Володимир Мединський, уродженець Сміли) задав-таки роботу українським аналітикам. Бо ж не забув нагадати, що він фаховий історик, і витягнув із кишені се...

"Мені було заборонено співати взагалі": Соліст Ziferblat після конкурсу зробив серйозне зізнання

вівторок, 20 травень 2025, 15:36

Соліст гурту Ziferblat Даниїл Лещинський на сцені "Євробачення-2025" виступав із хронічним ларингітом. Таке зізнання співак зробив після повернення в Україну зі Швейцарії, де проходило цьогорічне шоу, передають Патріоти України. . Як розповів музикант...