В астронавтів є певний вибір їжі, але її часто упаковують на кілька місяців наперед. Крім того, космонавти мають знати, як їсти в умовах мікрогравітації, коли їх їжа та посуд можуть "літати", передають Патріоти України
Питання, як зберегти астронавтів здоровими, щасливими та ситими, є важливою частиною будь-якої космічної місії. Попри великий прогрес у харчових технологіях, експерти називають п’ять типів продуктів, які не варто їсти в космосі, бо наслідки будуть катастрофічними, пише Huff Post.
Продукти з найвищим ризиком харчових захворювань
Кожен, хто пережив харчове отруєння, не має бажання повторювати цей досвід. Тим паче на орбіті. Мікрогравітація зробить усе дуже брудним і смердючим, та ще й все це у тісному приміщенні.
Чимало продуктів можуть становити ризик отруєння, включаючи недостатньо оброблене м’ясо або морепродукти, непастеризовані молочні продукти та немиті фрукти та овочі. Оскільки на Міжнародній космічній станції немає спеціального холодильника для їжі, все має бути стабільним на полицях.
Крім суворості NASA щодо харчування астронавтів, агентство вимагає, щоб астронавти залишалися на карантині за сім днів до старту, задля збереження здоров’я екіпажу. Тобто за тиждень до старту астронавти не їдять поза домом або вдома, оскільки це збільшує їхній контакт з іншими, а також їхні шанси заразитися харчовими захворюваннями.
Готові до вживання страви – це автономні, стабільні пайки, які використовуються армією Сполучених Штатів. Але, на жаль, вони можуть спричинити великий хаос у космосі. Бо мають високий вміст солі та жиру, що важливо для військових. Але високий вміст солі погіршить один із відомих побічних ефектів мікрогравітації – втрату щільності кісткової тканини. Було виявлено, що без постійного тиску сили тяжіння люди втрачають щільність кісткової тканини під час перебування в космосі. NASA пояснює: "За кожен місяць у космосі кістки астронавтів стають приблизно на 1% менш щільними, якщо вони не вживають запобіжних заходів для запобігання втрати".
Значні фізичні навантаження допомагають зменшити щільність кісток і ослаблення м’язів, але дієта відіграє свою роль. Сіль може посилити втрату кісткової маси.
Ніщо не приносить такого задоволення, як хрускіт картопляних чипсів. Але чипси, хлібці та інші продукти, які утворюють крихти, ризиковані в космосі.Все зводиться до мікрогравітації. На Землі крихти просто падають на підлогу. Але в космосі вони літають і створюють безлад.
"Крихти можуть потрапити в повітряні фільтри, інструменти на борту і навіть в очі астронавтів", – зазначив Джордан Бімм, історик космосу та професор наукової комунікації в Чиказькому університеті.
Натомість астронавти переважно використовують коржі замість хліба. Інші варіанти – це крекери маленького розміру, які можна засунути до рота цілком, не залишаючи назовні крихт.
Ніхто не любить прісну їжу, але в космосі це особлива проблема.
"Через зміни в рідинах організму в умовах мікрогравітації астронавти часто відчувають закладеність обличчя та носових пазух. Це впливає на їхній нюх і смак", – пояснює Доктор Майкл Харрісон, головний медичний працівник Axiom Space.
Гострі соуси є особливо улюбленими, оскільки вони додають стравам сильний смак. Але справа не лише в бажанні додати їх у їжу. Їжа приносить користь не тільки в харчуванні, але й у психологічному плані. Їжа згуртовує команду та заохочує соціальні зв’язки та формування команди. Тому, коли космічна програма NASA тільки починала свою роботу, і головним у підборі їжі були забезпечення калорій, а не смак, астронавти ненавиділи їсти й спускалися на Землю зневодненими, голодними та дезорієнтованими. А це є значною проблемою для збереження здоров’я та щастя астронавтів.
Склянка шампанського звучить заманливо. Але NASA і Міжнародна космічна станція заборонили алкоголь. Спочатку заборона була пов'язана з міркуваннями безпеки. А вже згодом NASA дізналося, що при переробленні води та повітря етанол не розкладається.
"Коли етанол потрапляє в повітря, він стає забруднювачем у системі повітря, а потім у системі водопостачання", – пояснює експерт.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...