За інформацією Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби відбулося понад 90 бойових зіткнень. Російські окупанти вели активні бойові дії на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському, Запорізькому та Мелітопольському напрямку.
Варто говорити про те, що наступ противника йде по всій лінії бойового зіткнення, тобто по всій ділянці російсько-українського фронту протяжністю 1000 км. Окрім концентрації ворожих сил на Авдіївському напрямку противник зосередив потужні сили на Куп'янсько - Лиманському напрямку, а також має угруповання біля Бахмута.
Хибна теза, яку намагається просунути "Інститут вивчення війни", що зусилля окупаційної армії зосереджено виключно в районі Авдіївки.
Однак на Куп'янсько - Лиманському напрямку зосереджено 120 тисяч особового складу армії РФ та 1300 одиниць бронетехніки. Для порівняння та розуміння ситуації, на Бахмутському напрямку, який вважається найбільш проблемним, зосереджено російське угруповання чисельністю у 50 тисяч особового складу та 200 одиниць бронетехніки.На Авдіївку перші три дні наступ вівся силами трьох російських батальйонів.
Наразі окупанти намагаються взяти під свій контроль всю територію Донецької області.
Станом на жовтень ЗСУ контролюють понад 50% території Донецької області. А це політична та особова поразка російського диктатора. Нагадаю, що 30 вересня 2022 року Путін підписав указ про включення так званої ДНР до складу РФ у рамках адміністративних кордонів області. Тобто за рік після путінського указу окупанти так і не змогли виконати ані самий указ, ані перший етап свого СВО – встановити контроль над цією територією Луганської та Донецької областей.
Ситуація біля Авдіївки важка і демонструє ефективний характер активної оборони з боку ЗСУ.
Варто зазначити, що на Авдіївському напрямку важкі бої точаться біля Красногорівки. Крім того, важкі бої в районі терикона, який противник не контролює. Окупанти намагаються вийти на рівень залізничних колій по флангах українського угруповання, але ці спроби нейтралізуються ЗСУ. Тому, не випадково,що такі чисельні втрати противника у важкій техніці й в особовому складі. 20 жовтня були зафіксовані найбільші втрати окупантів протягом доби за весь період російсько-української війни.
Нагадаю, у британській розвідці вважають, що наступ росіян на місто буде наймасштабнішим із початку року, адже вони хочуть окупувати Донецьку область у її адміністративних межах.
Крім того, повідомлялося, що після початку наступу на Авдіївку втрати Росії у техніці стали вп'ятеро перевищувати українські: за шість днів наступу російська армія втратила щонайменше 118 одиниць техніки проти 25 в України.
19 жовтня Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний провів роботу на найскладніших Авдіївському та Куп'янському напрямках.
Під час перебування командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Сирського на куп′янському напрямку було ухвалено певні рішення для посилення маневрової оборони.
Загалом на лимансько-куп'янському напрямку минулої доби українські воїни відбили 20 атак, зокрема в районі Синьківки, Іванівки, Серебрянського лісництва, Спірного. Ворог там завдав 13 авіаударів минулої доби. Це на 10 авіаударів більше, ніж позавчора.
На Мар’їнському напрямку українські воїни відбили 24 атаки ворога.
"План "Стійкого руху до перемоги". Правильне запитання мені поставили: не подобається план – покажи свій. Показую", - пише політолог Віктор Андрусів у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України, та продовжує:. "1. Мобілізація духу всередині й н...
Президент Сполучених Штатів Джо Байден намагається витиснути максимум допомоги для України до завершення своїх повноважень, які добігають кінця на початку 2025 року. Зокрема, в Адміністрації розглядають можливість повернення ядерної зброї. Про це повід...