Про це в п’ятницю, 9 грудня, під час Міжнародного форуму «Людський капітал: Безпека. Відновлення. Євроінтеграція» заявив начальник служби координації підготовки у навчальних центрах департаменту професійної підготовки Головного управління НГУ полковник Дмитро Гуртовий.
«Розроблення професійних стандартів дозволить уніфікувати та підвищити якість професійної підготовки військовослужбовців. Навіть в умовах ведення бойових дій вкрай важливо вдосконалювати професійну підготовку військовослужбовців, бо саме професіоналізм і знання своєї справи є однією з переваг перед російськими загарбниками. Ми розуміємо важливість формування єдиних вимог для зайняття відповідної військової посади у всіх військових формуваннях. Відповідні професійні стандарти обов’язково будуть погоджені зі Збройними Силами України, Державною прикордонною службою та іншими військовими формуваннями», – зазначив полковник Дмитро Гуртовий.
Національна гвардія України бере участь відповідно до закону у взаємодії зі Збройними Силами України у відсічі збройній агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення воєнних (бойових) дій, а також у виконанні завдань територіальної оборони.
Враховуючи постійну взаємодію під час бойових дій, як Збройні Сили України, так й інші військові формування потребують єдиних вимог до знань та вмінь військовослужбовця за окремою військовою спеціальністю.
Починаючи з 2014 року українські військові почали отримувати певний досвід, як за кордоном, так і на території України за допомогою місій, які організовували представники країн-партнерів, а саме зі США, Канади, Грузії, Франції, Швеції, Румунії та інших держав. Це стосувалось як індивідуальної, так і колективної підготовки. Попри те, що в цих країнах діють стандарти НАТО часто в різних країнах зустрічаються різні вимоги до тієї ж військової професії.
«З огляду на зазначене, є гостра необхідність мати однакові компетентності в особового складу за спорідненими військовими спеціальностями. Тому, варто розпочати процес стандартизації всіх військових спеціальностей на державному рівні та внесення їх до класифікатора професій», – підкреслив полковник Дмитро Гуртовий.
У Національній гвардії України робота над розробкою професійних стандартів таких професій як снайпер, бойовий медик, механік-водій, навідник та оператор БТР, інструктор фізичної підготовки та спорту, контролер особливо важливих державних об’єктів, а також висотник, розпочалася у вересні цього року. Ці професійні стандарти далі стануть основою для розроблення нових чи вдосконалення вже існуючих програм підготовки військовослужбовців у військових навчальних центрах.
Довідково: Міжнародний форум «Людський капітал: Безпека. Відновлення. Євроінтеграція» покликаний сприяти узгодженій діяльності законодавчої та виконавчої влади, роботодавців, професійних спільнот, а також використання всіх можливостей міжнародного співробітництва для розвитку Національної системи кваліфікацій України та її інтеграції в європейський та світовий простір.
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року та його фактичного провалу з перших днів виникало безліч прогнозів, як розвиватиметься ця війна, як швидко вона закінчиться і з яким результатом. Але жоден із "остаточних" прогнозів ...
1. Куп'янський напрямок . - Противник продовжує спроби "рішуче" розширити тактичний плацдарм на північ від міста в районі Дворічної та Новомлинська до оперативного рівня. Для цього його командування ввело у бій майже всю 69-ту мотострілецьку дивізію (...