"Макет храму почав виготовляти в 8 років, коли відвідував гурток дизайну. З рідних ніхто не допомагав. Спочатку це мала бути Андріївська церква. Але до кінця проєкту вносив в нього свої авторські ідеї, тому це вийшов унікальний храм", - розповів Володимир Гуськов.
Рекордсменом виріб став через кількість використаних матеріалів. Їх нарахували 53. Крім сірників, майстер використав бісер, стрази, ґудзики, скляні кулі, ланцюжки, гребінці, фольгу, сусальне золото, мідні дзвіночки, металеві хрестики, дзеркала, річні камінчики, трикотажну фурнітуру.
Володимир Гуськов працює у сфері ІТ-сфері. Макет храму створював 22 роки.
"Всередині він також оздоблений. Має внутрішній інтер'єр з іконами та підсвіткою. Усі двері та вікна рухомі, двоярусний іконостас, підлога викладена з бісеру з різним малюнком. Виготовив макет органу, в якому використовується блок живлення і можна підключати через телефон чи МР-3 плеєр, щоб звучала музика", - розповів Гуськов.
"Це технічно складна робота. Вражає креативність Володимира. Здивувало використання звичайної чайної заварки для створення території довкола храму. Зважаючи на цінність ручної роботи, мандрує виставками лише фотографія цього унікального храму. Макет зберігається вдома у Володимира. Крім нього, майстер створив із сірників макети інших церков, млинів, сторожової вежі, маяка", - сказала керівниця Національного реєстру Лана Вєтрова.
12 квітня за новим стилем (25 квітня за старим) вшановує пам'ять преподобного єпископа Василя Парійського, священномученика Зінона Веронійського та преподобного Ісаака Сиріна. За юліанським календарем вшановують преподобного Іоанна Ліствичника, нагадую...
Росіяни запускають по Україні ударні безпілотники-камікадзе типу "Шахед" із підсиленою бойовою частиною. Про це український фахівець у галузі радіотехнологій Сергій "Флеш" Бескрестнов повідомив у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України. Він ...